Bizden Haberler

DAIKIN, NİHAT SIRDAR İLE BİNLERCE KİŞİYE ´DOĞRU HAVAYI´ ANLATTI

Türkiye’nin en çok dinlenen radyocusu Nihat Sırdar, 17 Haziran-10 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirdiği ‘Doğru Hava’ turnesinde yıllardır onunla özdeşleşen programını çeşitli illerdeki Daikin bayilerinin önünde yaparak, binlerce kişiye ‘Doğru Hava’yı anlattı.

253 5

SICAK SU ELDESİNDE ISI POMPASIYLA BÜYÜK TASARRUF

İklimlendirme sektörünün öncü markası Daikin, tasarruf sağlayan çevreci ürünleriyle tüketiciye yeni kapılar açıyor. Düşük maliyet gideriyle alternatif bir çözüm olarak dikkat çeken Daikin Monoblok sıcak kullanım suyu ısı pompası ev, ofis, kuaför ve restoran gibi sıcak suyun sık kullanıldığı yerlerde ideal bir ürün olarak tanımlanıyor. Sezonsal verimliliği A+ olan Daikin Monoblok, elektrikli termosifona göre 3.6 kat; LPG’li şofbene göre ise yaklaşık 5 kat daha düşük enerji tasarruf sağlıyor. Ürün monoblok yapısı nedeniyle bina dış cephesinde dış ünite montajı ve soğutucu akışkan borulaması gerektirmiyor.

979 5

ENER LOT21 UYUMLU YENİ DAIKIN VRV IV+

Avrupa Komisyonu’nun Avrupa’da enerji verimliliğini arttırma ve karbon emisyonlarını azaltma hedefleri doğrultusunda Ecodesign direktiflerinden ENER LOT21 1 Ocak 2018 tarihinde Avrupa’da yürürlüğe girdi. Bu yeni regülasyon kapasitesi 12 kW’dan büyük bütün ticari/endüstriyel klimaları kapsarken; Daikin şimdiden ENER LOT21 uyumlu VRV IV dış ünitelerini yeni K-tipi kompresörü ile geliştirerek, yeni mali yılında yeni VRV IV+ dış üniteleri ile kullanıcının karşısına çıkıyor.

664 5

TÜRKİYE, KLİMADA 4+ İLE TANIŞIYOR, DOĞRU HAVAYA KAVUŞUYOR

Gücünü kalitesinden ve yenilikçiliğinden alan Daikin, 4+ ile Türkiye’yi ‘doğru hava’ya kavuşturuyor. Ultra sessiz olan Daikin klimalar; üzerinize esmeden çalışıyor, zararlı partikülleri uzaklaştırıyor ve havayı kurutmuyor. Bu 4 altın özellik Daikin klimalarda bir araya gelerek kullanıcıyı ‘doğru hava’ ile buluşturuyor. Daikin klimalar üstün özelliklerinin yanı sıra Temmuz ayının sonuna kadar yüzde 20 indirim fırsatı ve yıl sonuna kadar yapılan kurulumlarda 6 yıl tam garanti desteği sunuyor. Daikin, tüketicinin yanında olmaya devam ediyor.

2602 5

ÇEVRESEL SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK, DAIKIN İÇİN TEMEL BİR HEDEFTİR

Daikin “Çevre Raporu”yla geleceğini planlıyor. İklimlendirme sektöründe dünyanın öncü ve yenilikçi şirketi Daikin, 2018 yılı sürdürülebilirlik performansını paylaştığı “Çevre Raporu”nu yayınladı. Rapor; ‘Çevresel sürdürülebilirlik, Daikin için temel bir hedeftir’ anlayışı ile yürütülen çalışmalar ışığında hazırlanan, ‘Çevre Vizyonu 2050’yi içeriyor. Her geçen gün büyüyen küresel çevre sorunlarının uzun vadede çözümüne katkıda bulunmak amacıyla hazırlanan Çevre Vizyonu 2050, ‘Nesnelerin İnterneti (IoT), Yapay Zeka (AI) ve açık çözümler kullanarak dünyanın hava çözümü ihtiyaçlarını karşılarken güvenli ve sağlıklı bir çevre sunmayı ve aynı zamanda küresel çevre sorunlarının da çözümüne katkıda bulunmayı hedefliyor.

1627 5

DAIKIN TÜRKİYE, İSO 500’DE 75 BASAMAK BİRDEN YÜKSELDİ

İklimlendirme sektörünün dünya devi Daikin, Türkiye’deki büyümesini sürdürüyor. 2018 yılı verilerine göre Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu sıralamasında bir önceki yıla göre 75 basamak yükselen Daikin, 216’ıncı sıraya yerleşti. 2011 yılından beri doğrudan yatırımcı olarak Türkiye’de bulunan Daikin, ülkedeki büyümesini katlayarak sürdürmeye kararlı.

1934 5

DAIKIN, SOĞUTMADAN SONRA ISITMADA DA LİDERLİĞE KOŞUYOR!

İklimlendirme sektörünün inovatif markası Daikin, soğutmadan sonra ısıtma segmentinde de başarı çıtasını yukarılara taşıyor. Türkiye pazarındaki başarısında büyük payı olan paydaşlarıyla çeşitli dönemlerde bir araya gelen Daikin Türkiye, Nisan ayında da 3 ayrı toplantı düzenleyerek toplamda 905 bayisini Antalya ve Sapanca’da ağırladı. Soğutmadan sonra ısıtma sektöründe de liderliğe koşan Daikin Türkiye’nin krize rağmen yatırımlarına hız kesmeden devam edeceği müjdesi paydaşlar tarafından büyük coşkuyla karşılandı.

2201 5

DAIKIN KLİMALARINIZI YAZA HAZIRLIYOR, YÜZDE 45 İNDİRİMLİ BAKIM KAMPANYASI BAŞLADI

İklimlendirme sektörünün öncü markası Daikin, sorunsuz bir yaz geçirmeniz için indirimli bakım kampanyası başlattı. Daikin, 20 Mayıs-31 Temmuz tarihleri arasında devam edecek olan kampanya ile cihazların ilk günkü performansına kavuşmasının kapısını aralıyor. Daikin Satış Sonrası Hizmetler Departmanı bünyesinde yürütülen kampanya kapsamında bütün Türkiye’ye yayılmış 500’ün üzerindeki yetkili uzman servislerce gerçekleştirilecek klima bakımlarında yüzde 45’e varan indirimlerden yararlanmak mümkün oluyor. Daha detaylı bilgi veya randevu için Daikin Çağrı Merkezi’nin 444 99 90 numarasını tuşlamanız yeterli olacak.

2458 5

DAIKIN, DÜNYA İKLİM GÜNܒNDE FARKINDALIK YARATIYOR

15 Mayıs Dünya İklim Günü nedeniyle küresel ısınmaya dikkat çeken Daikin, bireylerden kurumlara kadar her kesimi bu konuda farkındalık oluşturmaya davet ediyor. Küresel ısınmadaki yarım derecelik artışın bile büyük yıkımlara yol açabileceği görüşünün paylaşıldığı IPCC (Hükümetlerarası İklim Değişikliği Paneli) raporuna destek veren Daikin Türkiye, 2019 yılı içinde tüm split ürün gamında düşük küresel ısınma potansiyeline sahip soğutucu akışkan R32’ye geçmeyi hedefliyor.

2295 5

DAIKIN UZMAN GÜNLERİ SEKTÖRÜ BİR ARAYA GETİRİYOR

İklimlendirme sektörünün lider şirketi Daikin, gelenekselleşen ‘Uzman Günleri’yle sektörü bilgilendiren, gelişmeleri paylaşan ve yeni teknolojileri tartışan gündemiyle fark yaratmaya devam ediyor. Bugüne kadar sektörün uzmanlarını yüzlerce kişiyle bir araya getirerek, bilgi alışverişinde bulunulmasını sağlayan ‘Uzman Günleri’nde, Daikin İklimlendirme Teknolojileri Deneyim Merkezi, Maltepe Daikin Plaza’da bulunan yeni binasında ayda bir konuklarını ağırlıyor. ‘Uzman Günleri’ bugüne kadar Prof. Dr. Onur Devres, Metta Mühendislik Genel Müdürü Meriç Sapçı, Anel Group Mekanik Dizayn Koordinatörü Nejat Babür ve RES Enerji Sistemleri A.Ş. Sahibi Nurettin Küçükçalı gibi sektörün önde gelen isimlerini ağırlamıştı.

2616 5

TÜRKİYE’DE 60 MİLYON KİŞİ KİRLİ HAVA SOLUYOR

“Doğru hava uzmanı” Daikin, temiz havayı mekanlarınıza taşıyor. Çevre bilincinin öncelikli olduğu kurum kültüründen beslenen Daikin, uzmanı olduğu ‘doğru hava’yı yaşadığınız mekanlara ve ofislere taşıyan ürünlerle sektöre öncülük ediyor. TMMOB Çevre Mühendisleri Odası’nın 2018 yılı ‘Hava Kirliliği Raporu’na göre Türkiye’de en az 60 milyon kişi kirli hava soluyor. Son yayınlanan OECD raporuna göre ise Türkiye’de her yıl 30 bin insan hava kirliliği nedeniyle hayatını kaybediyor. Daikin, hava temizleme cihazı Daikin MC70L başta olmak üzere bu üstün teknolojileri barındıran Ururu Sarara, Shira Plus, Nexura, Shira Eco ve Emura modeli klimalarla doğru ve temiz havaya kavuşmanızı sağlıyor.

4074 5

DAHA FAZLA KONTROL DAHA AZ DÜĞME

2018 IF Tasarım Ödüllü ‘Madoka’ kumanda ile şıklık ve fonksiyonla tanışın İklimlendirme sektörünün inovatif markası Daikin, 2018 IF Tasarım Ödülü’ne sahip yeni premium tasarımlı kullanıcı dostu ‘Madoka’ kumandayla estetik ve fonksiyonu bir arada sunuyor. Elektrik düğmesi ölçülerinde, 85 x 85mm ebadıyla son derece kompakt bir yapıya sahip olan Madoka, ışıltılı mat beyaz, metalik ve mat siyah 3 farklı renk seçeneğiyle her arka plana mükemmel uyum sağlayarak iç mekan tasarımında büyük kolaylık yaratıyor. Üstün Daikin kalitesiyle tasarlanan Madoka kumandalar VRV, Sky Air, Altherma, Hava Perdesi, VAM/VKM ısı geri kazanımlı havalandırma ve klima santrali ürün gruplarına bağlanarak toplam çözüm sunuyor.Madoka Assistant uygulaması ise tüm bu cihazlara uzaktan bağlantı ve detaylı kontrol imkanı sağlıyor.

5132 5

KLİMA SEKTÖRÜNDE BİR İLK YİNE DAIKIN´DEN KLİMALARDA 6 YIL GARANTİ DÖNEMİ BAŞLIYOR!

İklimlendirme sektörünün lider markası Daikin, dengeleri yeniden belirliyor. Gücünü kalitesinden ve yenilikçiliğinden alan Daikin markası N serisi, Shira Eco, Shira Plus, Emura, Ururu Sarara ürün gamından oluşan Daikin duvar tipi split klimalarda ve multi split klimalarda kullanılan duvar tipi splitlerde ‘6 YIL GARANTİ’ uygulamasına geçiyor. Böylece sektöründe bir ilki daha gerçekleştiren Daikin, öncü bir şirket olduğunu bir kez daha gösteriyor. Türkiye iklimlendirme sektöründe garanti süreleri 2 ila 3 yıl arasında değişiyor.

5160 5

Daikin Türkiye, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde erkek çalışanları ile birlikte Kadına şiddete hayır! dedi

Erkek egemen yapısıyla bilinen iklimlendirme sektöründe “Sakura Kadın Girişimci Programı’ ve “Sakura Kadın Teknisyenler Projesi” gibi çalışmalarıyla cinsiyet eşitliğine verdiği önemi her fırsatta vurgulayan Daikin, bu yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü Hendek’teki fabrikasında mavi yakalı kadın çalışanlarıyla kutladı. Kadına şiddet ilgili farkındalık yaratmayı hedefleyen Daikin’in bu etkinliğinde erkek çalışanlar da üzerinde “KADINA ŞİDDETE HAYIR!” yazılı siyah kravatları ve sosyal medyada yayınladıkları videolarıyla destek verdi.

5476 5

DAIKIN TÜRKİYE ISITMADA DA ZİRVEYE OYNUYOR

İklimlendirme sektörünün lider markası Daikin, sektöre yön veren buluşları ve geniş ürün gamıyla tüketicilerin gözdesi olmaya devam ediyor. Geçen yıl Daikin Premix Kombi ile ısıtma sektörüne ezber bozan bir giriş yapan Daikin Türkiye, bu yıl da Condense ile başarısını yukarılara taşıyor.

4747 5

PROJELERİN GÖZDESİ DAIKIN SU SOĞUTMALI VRV IV OLDU

Geniş ürün gamı ve yüksek standartlardaki kalitesiyle iklimlendirme sektörüne yön veren Daikin’in, 2017 yılında piyasaya sürdüğü su soğutmalı VRV-IV W+ ürünü büyük projelerin gözdesi oldu. Son derece sessiz çalışan ürün, 0,5 metrekareden daha az alana monte edilebilirken, değişken su akış kontrolü özelliğiyle de enerji verimliliğini üst düzeye çıkarıyor. Cihaz, üstün özellikleriyle özellikle ofis, rezidans ve otel gibi çok katlı binaların tercihi oluyor.

5029 5

DAIKIN MOBİLE İLE ŞİRKET İÇİ İLETİŞİMDE FARKLI BİR MOBİL DÖNEM BAŞLIYOR

Kurum çalışanları, bayileri, servisleri ve tedarikçileri arasındaki iletişiminin gücüne inanan Daikin Türkiye, bugüne kadar denenmemiş bir proje ile iş yaşamında fark yaratmaya hazırlanıyor. Bütün dünyada yaygın olarak kullanılan sosyal ağlara benzer bir model geliştiren Daikin Türkiye, ‘Daikin Mobile’ adını verdiği uygulama ile şirket çalışanlarını, bayileri, servisleri ve paydaşlarını bir çatı altında toplayarak iletişimi ve verimliliği en üst düzeye çıkarmayı hedefliyor. Yeni bir mobil uygulama ve network platformu olan ‘Daikin Mobile’, hızlı haber alma, kısa sürede çözüm üretme gibi şirketlerin hızlıca yol alması gereken birçok önemli konuda yaşanan aksaklıkları yeni nesil bir iletişim şeklinin gücü ile ortadan kaldırmayı hedefliyor.

5353 5

DENİZ GYO, LE CHIC BODRUM İÇİN ‘DAIKIN’İ TERCİH ETTİ

Denizbank Yatırım Hizmetleri Grubu iştiraki olan Deniz GYO, Bodrum merkezde hayata geçirdiği ‘Le Chic Bodrum’ projesinin iklimlendirmesi için Daikin’i seçti. Gayrimenkul sektöründe niş ve özel projeler yapmayı hedefleyen Deniz GYO’nun bu yatırımı farklı büyüklüklerde 135 konut ve 30 odalı butik bir otelden oluşuyor. Çevreci kriterler ile inşa edilen projede, ısıtma, soğutma ve sıcak su çözümleri için 130 takım Daikin Altherma ve 147 adet Daikin VRV dış ünite kullanıldı.

9836 5

19’UNCU OZON PANELİNDE DAIKIN´E TEŞEKKÜR PLAKETİ

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından bu yıl 19’uncusu düzenlenen Ozon Paneli, 18 Aralık 2018 tarihinde İstanbul’da gerçekleşti. Bu yıl “İklimlendirme Sektöründe Enerji Verimliliği” temasına odaklanılan panele iklimlendirme sektörü, sivil toplum kuruluşları ve kamu kuruluşları temsilcilerinden oluşan yaklaşık 80 kişi katıldı. Bu etkinlikte Daikin’e de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen “Hidrokloroflorokarbon Sonlandırma Yönetim Planı” projesi kapsamındaki katkılarından dolayı 2 tane de ‘teşekkür plaketi’ verildi.

5464 5

DAIKIN, AVRUPA TİCARİ SOĞUTMA PAZARI LİDERİ AHT’Yİ SATIN ALDI

Dünyanın en büyük iklimlendirme üreticilerinden Daikin, yeni satın almalarla büyümesini sürdürüyor. Daikin Industries en son olarak perakendeye yönelik ticari soğutucu ve dondurucu üretimiyle tanınan Avusturyalı AHT Group’u 881 milyon Euro’luk satın alma bedeliyle bünyesine kattı. Avrupa ticari soğutma pazarının lideri konumundaki AHT’nin satın alınmasıyla soğuk zincirin tüm aşamalarında yer alma hedefine bir adım daha yaklaşan Daikin, aynı amaç doğrultusunda 2016 yılında da İtalyan devi Zanotti’yi satın almıştı.

6257 5

İSİB, 2017 YILININ İHRACAT YILDIZLARINA ÖDÜLLERİNİ VERDİ

Daikin, ‘En Çok Split Klima İhracatı Yapan Firma’ ödülünün sahibi oldu. İklimlendirme sektörünün lider markası Daikin, yılı ödülle kapattı. İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) tarafından her yıl düzenlenen ve sektörün başarılı ihracatçılarının açıklandığı “İklimlendirme Sektörü Başarılı İhracatçıları” ödüllerinde, 2017 yılı ‘En Çok Split Klima İhracatı Yapan Firma’ ödülünün sahibi Daikin Türkiye oldu. Daha önceki yıllarda da bu ödülü alan Daikin, ihracattaki iddiasını bir kez daha kanıtlamış oldu.

6030 5

DAIKIN’İN SAKURA KADIN TEKNİSYENLERİ TABULARI YIKTI

Daikin Türkiye, 2017 yılında eğitimlerine başladığı Sakura Kadın Teknisyenler Projesi ile iklimlendirme sektöründe ‘erkek işi’ olarak bilinen teknisyenlik alanına kalifiye kadın iş gücü kazandırdı. Bugün Daikin Türkiye bünyesinde çalışan 43 kadın teknisyen, ekipleriyle birlikte şantiyelere, evlere giderek kurulumlarda yer alıyor, arızaları gideriyor, proje ve denetleme faaliyetlerine katılıyor.

6203 5

DAIKIN AKILLI KONTROL ÇÖZÜMLERİ PROJELERİN DEĞERİNİ ARTIRIYOR

Geliştirdiği Intelligent Touch Manager ve Intelligent Chiller Manager sistemleriyle ofis, AVM ve otel gibi çok kullanıcılı alanlarda her bölgenin tek bir noktadan kontrolünü mümkün kılan Daikin, üstün teknolojinin yanı sıra konfor, tasarruf ve güvenliği bir arada sunuyor. Soğutma grubu kapasitesini talebe göre kontrol ederek enerji kullanımını optimize eden Intelligent Chiller Manager (iCM), bakım gereksinimlerini düşürmek üzere soğutma gruplarının devreye alınmasını, sıralanmasını ve kademelendirilmesini yönetiyor. Intelligent Touch Manager ve Intelligent Tablet Controller sistemleri ise ‘bulut’ teknolojisinin de yardımıyla özellikle ticari alanların enerji tüketiminin ve konfor şartlarının takibini ve kontrolünü kolaylaştırıyor. Daikin akıllı kontrol çözümleri sağladıkları maksimum performans ve güvenilirlik ile projelerin değerini artırıyor.

6480 5

DAIKIN, GENÇLERİN EĞİTİMİNE KATKIDA BULUNMAYA DEVAM EDİYOR

Bugüne kadar farklı üniversitelerde düzenlenen onlarca eğitime katılan ve destek olan Daikin, bu kez de İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Mimarlık Fakültesi öğrencilerine yönelik bir eğitim verdi. 13 Kasım 2018 günü üniversitenin Taşkışla Kampüsü’nde gerçekleşen ve ‘Enerji Verimli İklimlendirme Sistemleri’ başlığını taşıyan etkinlikte, Daikin Türkiye Isıtma Departmanı Bölge Müdürü Arslan Çağlayan Gürel, 100’e yakın mimarlık öğrencisine enerji verimliliğinde dünya trendlerinden Türkiye ve Avrupa’nın emisyon hedeflerine, iklimlendirme sistemleri uygulama detaylarından bu detaylarda mimari çalışmanın önemine kadar geniş bir perspektifte bilgiler verdi.

6316 5

DAIKIN 2050 ÇEVRE VİZYONUNU AÇIKLADI

Çalışmaları ve ürünleriyle çevreye verdiği önemi her koşulda dile getiren Daikin, yayınladığı 2018 sürdürülebilirlik raporuyla geleceğini şimdiden planlıyor. Dünyanın en saygın referans kurum ve kuruluşlarının hazırladığı verilerden yola çıkarak hazırlanan rapor, 2050 yılına gelindiğinde dünyanın iklim, enerji, nüfus gibi konularda hangi durumda olacağını çarpıcı rakamlarla ortaya koyuyor.

7605 5

DAIKIN’İN ÇEVRE DOSTU ÜRÜNLERİYLE YEŞİL BİNA SAYISI ARTIYOR

Çevreci ürünleri ve bu konudaki kararlı tutumuyla iklimlendirme sektörüne öncülük eden Daikin, tüm dünyada yatırımcı ve müteahhitlerin artan ‘Yeşil Bina Sertifikasyon’ taleplerine yanıt vermeye devam ediyor. Bu çerçevede LEED/BREEAM belgelendirme sürecinde inşaat sektörüne danışmanlık veren Daikin Türkiye, ülkemizin “Yeşil Bina” özelliği taşıyan en önemli projelerine imzasını atıyor. Selenium Retro (LEED-GOLD), Emaar Square (LEED-GOLD), Torun Tower (LEED-GOLD), NEF09 (LEED-GOLD) ve Akasya Avm&Residence (BREEAM-GOOD) başta olmak üzere birçok projede yer alan Daikin Türkiye’nin çevreye olan katkıları devam edecek.

7324 5

Daikin’den Hem Ekonomik Hem Verimli Klima Shira Eco Artık R32’li Üretiliyor

İklimlendirme sektörünün Japon devi Daikin’in en çok tercih edilen klimalarından olan Shira Eco, artık yeni nesil çevreci R32 soğutucu akışkan ile üretiliyor. Çevre ve tüketici dostu özelliklerine üst düzeyde yeni bir özellik daha eklenen Shira Eco, doğru hava ile birlikte daha fazla verim ve daha çok tasarruf sağlamaya devam ediyor. Isıtma ve soğutmada A++’a varan enerji seviyeleri ile tüketicilerin beğenisini kazanan ürünün bazı komponentlerinin Türkiye’de üretiliyor oluşu da cihazın öne çıkan bir diğer özelliği olarak dikkat çekiyor.

11847 5

DAIKIN VRV AİLESİNİN GÖZ BEBEĞİ VRV-i

İlklere imza atarak iklimlendirme sektörüne öncülük eden Daikin, inovatif yeni ürünü VRV-i invisible ısı pompası ile kullanıcılara benzersiz bir çözüm sunuyor. VRV serisinin bu yenilikçi ürünü, özellikle dış ünitenin monte edilmesinde sorun yaşanan yapılar ve mimari dokunun titizlikle korunması gereken binalarda eşsiz bir çözüm olarak öne çıkıyor. Kolayca gizlenebilen küçük dış ünitesi ile özellikle tarihi binaların kurtarıcısı olan ürün, hafif ve kompakt iç üniteleri ile de montaj ve iç ortama yerleşimde büyük avantajlar sağlıyor.

13051 5

DAIKIN TÜRKİYE, HENDEK FABRİKASI’NDA R32’Lİ ÜRETİM İÇİN START VERDİ

İklimlendirme sektörünün lider markası Daikin, R32 soğutucu akışkanla çalışan ürünleri hayata geçirmeye ve bu alanda sektöre öncülük etmeye devam ediyor. Sektörde devrim niteliğinde olduğu için Reform 32 adını verdiği R32 gazını ürünlerinde ilk kullanan marka olan Daikin, şimdi de Sakarya 2’nci OSB’de yer alan fabrikasında 15 milyon Euro’luk yatırımla Reform 32 soğutucu akışkanlı split klima üretmeye başladı. Böylece Daikin Türkiye, Reform 32’yi ürünlerinde kullanan ilk yerli üretici unvanının sahibi oldu.

14180 5

DAIKIN, İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNÜ ŞEKİLLENDİRMEYE DEVAM EDİYOR

Türkiye’de R-32 soğutucu akışkanı içeren ilk split klimaları 2015 yılında Avrupa ile aynı anda piyasaya sunan Daikin, bu soğutucu akışkanın yaygınlaşması için küresel çaptaki çalışmalarını sürdürüyor. R-32 gazlı ürünleriyle Türk iklimlendirme sektöründe bir ilki gerçekleştiren Daikin, sektöre bu konuda da öncülük etmeye devam ediyor. Klimalarda R-32 kullanımını ilk sağlayan ve 93 adet patentini tüm dünyayla ücretsiz paylaşan Daikin, ürettiği R-32 soğutucu akışkanlı klima ve ısı pompası satışlarının 52 ülkede 10 milyon adedi aşmasıyla büyük başarının sahibi oluyor.

13821 5

DAIKIN, MERKEZİ SİSTEMLER SOĞUTMA GRUPLARINDA DA R-32´YE GEÇTİ

Dünya iklimlendirme devi Daikin, yenilikçi ürünlerini peş peşe tüketiciyle buluşturmaya devam ediyor. Çevreci ve üstün verimlilikteki R-32 soğutucu akışkanını sektörle ve dünyayla buluşturan Daikin, devrim niteliğinde olduğu için Reform 32 adını verdiği bu akışkanı şimdi de merkezi sistemler soğutma gruplarında kullanıyor. Hava soğutmalı scroll soğutma grubu serisinin R-32 soğutucu akışkanlı yeni nesil ürününü dünyada piyasaya çıkaran ilk şirket olan Daikin, öncülüğünü ve çevreye olan saygısını bir kez daha gösteriyor.

12195 5

DAIKIN TÜRKİYE, 500 BÜYÜK SANAYİ DEVİ ARASINDA YÜKSELİYOR

İklimlendirme sektörünün dünya devi Daikin, Türkiye’deki büyümesini sürdürüyor. 2017 yılı verilerine göre Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu sıralamasında bir önceki yıla göre 16 basamak yükselen Daikin, 291’inci sıraya yerleşti. 2011 yılından beri doğrudan yatırımcı olarak Türkiye’de bulunan Daikin, ülkedeki büyümesini katlayarak sürdürmeye kararlı.

11529 5

DAIKIN´İN KADINLARA VERDİĞİ DEĞER, BÜYÜK ÖDÜL İLE TAÇLANDIRILDI

İklimlendirme sektörünün etkin ve öncü markası Daikin, inovatif ürünlerinin yanı sıra sosyal sorumluluk projeleriyle de öncülük ediyor. Daikin Türkiye’nin kadınlar için fırsat eşitliğine verdiği önemin ve değerin bir uzantısı olarak Daikin Türkiye Akademi tarafından başlatılan “Sakura Projesi”, TEGEP’in Öğrenme ve Gelişim Ödülleri yarışmasının Toplumsal Katkıda Fark Yaratan Gelişim Projesi kategorisinde “EN İYİ” proje ödülüne layık görüldü.

26670 5

İKLİMLENDİRMENİN JAPON DEVİ DAIKIN YENİ SEZON AÇILIŞINI YÜZDE 30’LUK BÜYÜME İLE YAPTI

Enerji verimli cihazlara artan ilgi Daikin’e 6,5 kat büyüme getirdi. İklimlendirme sektörünün öncü markası Daikin, çevre ve enerji dostu ürünleri ile çift haneli büyümesini sürdürüyor. 2017 mali yılını 1.3 milyar lira ciro ile kapatan Daikin, doğrudan yatırımcı olarak Türkiye’de faaliyet göstermeye başladığı 2011 yılından bu yana 6,5 kat büyüme gösterdi. Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, “Yeni dönemde de yenilenebilir enerji kaynaklarından yararlanan hibrit sistemler ve çevreci özellikleri ile öne çıkan multi sistemler gibi yenilikçi ürünlerimiz ile büyümeye devam edeceğiz” dedi.

13229 5

DAIKIN TASARIMLARI ÖDÜL KAZANMAYA DEVAM EDİYOR

Daikin dünyanın en prestijli tasarım ödüllerini topladı. İklimlendirmenin Japon devi Daikin, uluslararası saygınlığa sahip tasarım ödüllerini toplamaya devam ediyor. Avrupa Tasarım Merkezi (EDC) ve Türkiye´deki Ar-Ge merkezinin birlikte tasarladığı ve küçük boyutlarıyla ısıtmayı yeniden şekillendiren Daikin Premix Tam Yoğuşmalı Kombi hem IF Tasarım Ödülü’nü hem de Red Dot Tasarım Ödülü’nü birden kazanarak üstün tasarım kalitesini kanıtladı.

13698 5

DAIKIN DÜNYA SAĞLIK HAFTASI’NDA İÇ MEKAN HAVA KALİTESİNİN ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKTİ

Soluduğunuz hava yaşam kalitenizi yükseltir. Zamanımızın çok büyük bir kısmını geçirdiğimiz iç mekanların havası sağlığımızı ve yaşam kalitemizi doğrudan etkiliyor. İç mekanlarda soluduğumuz hava ne kadar temizse kendimizi o kadar sağlıklı ve verimli hissediyoruz. Dünya Sağlık Haftası nedeniyle bir açıklama yapan Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, temiz ve kaliteli hava solumanın önemine dikkat çekerek iç mekan hava kalitesinin iyileştirilmesi için önerilerini paylaştı.

13611 5

İKLİMLENDİRMENİN JAPON DEVİ DAIKIN, YEDİ MAVİ PROJESİNİN DE TERCİHİ OLDU

Yedi Mavi, konumuna ve mimarisine en uygun çözümü Daikin VRV’de buldu. İstanbul´un en değerli arazilerinden biri üzerinde yükselen Yedi Mavi projesi, konumuna ve mimarisine en uygun iklimlendirme konforu için Daikin’in VRV teknolojisini seçti. Yeni nesil VRV IV cihazlarının tercih edildiği Yedi Mavi’de, birbirinden bağımsız 848 adet bölümde farklı ihtiyaçları gözeten kullanıcı ve çevre dostu iklimlendirme çözümleri bir araya getirildi.

14771 5

İKLİMLENDİRMENİN JAPON DEVİ DAIKIN’DEN STRATEJİK SATIN ALMA

Daikin, İspanya’nın en hızlı büyüyen endüstriyel soğutma firması Tewis’i satın aldı. Dünyanın 150 ülkesinde faaliyet gösteren Daikin, yeni satın almalarla büyümeye devam ediyor. Soğutma sistemleri pazarındaki konumunu güçlendirmek için stratejik bir karara imza atan Daikin, endüstriyel soğutma sektörünün önde gelen şirketlerinden İspanyol Tewis’i satın aldı.

14960 5

DAİKİN’İN SAKURA KADIN TEKNİSYENLERİ TABULARI YIKIYOR

Daikin, bu yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü iklimlendirme sektöründe tabuları yıkan kadın bayileri, teknisyenleri ve çalışanları ile birlikte kutladı. Sakura Kadın Teknisyenler Programı’nı tamamlayarak iş başı yapan teknisyenlerini sektör ile tanıştıran Daikin, ‘erkek egemen’ olarak bilinen iklimlendirmede kadın istihdamını desteklemeye devam edeceğini açıkladı.

16256 5

DAIKIN’İN “BAŞARI VE İNSAN” SÖYLEŞİLERİ NEF CEO’SU ERDEN TİMUR İLE BAŞLADI

Ürün ve hizmetlerinin kalitesi kadar iklimlendirme sektöründeki eğitim ve motivasyon çalışmaları ile de dikkat çeken Daikin, NEF CEO’su Erden Timur’u ağırladı. Daikin’in yeni etkinlik dizisi ‘Başarı ve İnsan’ söyleşilerinin ilk konuğu olan Timur, “İnovasyon derdinizi fırsata çevirir, sosyal inovasyon ise dert ile dertlenir ve ona çözüm bulur. Nef felsefemizin temelinde de bu var” dedi.

54329 5

DAIKIN TÜRKİYE AKADEMİ, KİŞİSEL, MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİMLERİNE DEVAM EDİYOR

Daikin 25 bin kişiye eğitim desteği verdi, hedef 45 bin kişiye ulaşmak. İklimlendirme sektöründe eğitimli ve nitelikli iş gücünün gelişimini desteklemeyi sosyal sorumluluk olarak gören Daikin, 4 yılda 25 bin kişinin eğitim almasını sağladı. Daikin Türkiye Akademi bünyesinde kişisel, mesleki ve teknik eğitimlere devam eden Daikin’in hedefinde 2020 yılına kadar 45 bin kişiye ulaşmak var. Daikin Akademi sektör profesyonellerinin yanı sıra, lise ve üniversite öğrencilerine eğitim ve pratik uygulama desteği veriyor.

21058 5

KURUM İÇİ YAYINLARI İLE ÇALIŞANLARIN SESİ OLAN DAIKIN RADYO YAYIN ALANINI GENİŞLETECEK

Çalışanlar mikrofon başına geçti Daikin Radyo motivasyon kaynağı oldu. Müşteri memnuniyeti gibi çalışan mutluluğunu da ilkelerinden biri olarak benimseyen Daikin’de yeni motivasyon kaynağı radyo oldu! Daikin Radyo, çalışanların hazırlayıp sunduğu kurum içi yayınlar ile bir iletişim ve paylaşım platformuna dönüştü. Mikrofon başına geçen Daikin çalışanları, müzik yayını yapmakla kalmıyor, DJ’liğin yanı sıra birbirinden ilginç konukları ile farklı programlara da imza atıyor.

21423 5

DAIKIN´İN SESSİZLİĞİ ÇALIŞANLARINA RİTİM OLDU

İklimlendirme sektörünün önde gelen markası Daikin’de çalışanlar ilginç ve eğlenceli bir videoya imza attı. Üstün kalitesi ile tanınan cihazların en önemli özelliklerinden birinin de ‘sessizlik’ olmasından yola çıkan Daikin çalışanları, üretim sürecindeki seslerle ritim tutarak marka ile özdeşleşen jingle’ı seslendirdi. Çekimleri sırasında eğlenceli anların yaşandığı videoyu Daikin de sosyal medyadan paylaşarak, çalışanlarına teşekkür etti.

23132 5

DAIKIN UZMAN GÜNLERİ DEVAM EDİYOR

Daikin, iklimlendirme profesyonellerini ‘Uzman Günleri’ ile bir araya getiriyor. İklimlendirme devi Daikin’in sektöre yön veren aktörleri bir araya getirdiği “Uzman Günleri” tüm hızıyla devam ediyor. Uzman Günleri’nin 8’inci seminerinde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Restorasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Oğuz Ceylan’ın katılımı ile kültürel ve tarihi binalardaki iklimlendirme konusu ele alındı.

22228 5

İKLİMLENDİRME DEVİ DAIKIN 200 BAYİSİYLE TÜRKİYE’Yİ ISITACAK

Tüm dünyada kaliteli ve yüksek teknolojiye sahip iklimlendirme çözümleriyle tanınan Daikin, soğutmadaki iddiasını ısıtma alanında da sürdürüyor. Bu yıl kendi markasını taşıyan ilk yoğuşmalı kombiyi ‘segmentinin en küçük hacimli cihazı’ olarak piyasaya sunan Daikin, geniş ısıtma ürün gamını yıl sonuna kadar 200 bayisi ile kullanıcılarına ulaştırmayı hedefliyor.

22318 5

DÜNYA TASARRUF GÜNܒNDE DAIKIN’DEN KOMBİLERİ VERİMLİ KULLANMAK İÇİN TAVSİYELER

Daikin’den kötü sürprizleri önleyen ‘5 Kritik Nokta Bakımı Kampanyası’ Kombi kullanıcılarını kışa hazırlamak ve olmadık zamanlarda beklenmedik sorunların önüne geçmek için ‘5 Kritik Nokta Bakımı’ kampanyası başlatan Daikin, 31 Aralık’a kadar indirimli bakım hizmeti sunuyor. Verimlilik ve güvenlik açısından büyük önem taşıyan periyodik bakım, cihaz ömrünü uzatırken onarım ve işletme maliyetlerini de düşürüyor.

23202 5

İKLİMLENDİRME DEVİ DAIKIN’DEN TENİSE DESTEK

Çubuklu Tenis Kulübü, Daikin sponsorluğunda uluslararası başarılara hazırlanıyor. Isıtma, soğutma ve havalandırma sektöründeki uzmanlığı kadar spora verdiği destek ile de tanınan Daikin, şimdi de tenis sporuna gönül verenlerin yanında. Çubuklu Tenis Kulübü ile Daikin, 3 yıllık sponsorluk anlaşması imzaladı.

23879 5

EFSANEVİ JAPON DAVUL GRUBU ONDEKOZA, DAIKIN’İN KATKILARI İLE TÜRKİYE TURNESİNE ÇIKIYOR

Japon davul sanatının ustaları olağanüstü performansları ile bir kez daha Türkiye’de. Japon geleneksel davul sanatının dünyaca ünlü temsilcisi Ondekoza, bu ay Japonya İstanbul Başkonsolosluğu ve Daikin Türkiye’nin katkıları ile Türkiye turnesine çıkıyor. 2015 Türkiye Konseri’nde olağanüstü performansıyla izleyicileri büyüleyen Ondekoza, bir kez daha Bursa, İzmir ve İstanbul’da ücretsiz olarak sevenleri ile buluşacak.

24417 5

CERN DAIKIN İLE SERİNLEMEYE DEVAM EDİYOR

Dünyanın en büyük fizik laboratuvarı CERN, devam eden deneylerin başarısında büyük önem taşıyan soğutma çözümleri için Daikin ile çalışmaya devam kararı aldı. Doğanın temel kanunlarına ilişkin sırları aralarken, yüksek kapasitede ihtiyaç duyulan soğutma sistemleri için 2012 yılından bu yana Daikin’le çalışan CERN, sözleşmesini yenileyerek yeni kurulum planlarını devreye soktu.

25827 5

DAIKIN SOĞUTMADAN SONRA ISITMADA DA 1 NUMARA OLMAYI HEDEFLİYOR

Daikin ‘en küçük kombi’ ile atak yaptı, Isıtmada da liderliğe yürüyor. İklimlendirme sektörünün öncü markalarından Daikin, ısıtma alanındaki iddiasını artırırken, Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, “Soğutmada olduğu gibi ısıtmada da dünyanın 1 numarası olmaya odaklandık” dedi. Bu alandaki ilk adımı ‘en küçük kombi’ ile yaptıklarını belirten Önder, “Büyümeye ve ülkemize değer katmayı sürdüreceğiz. 2020 yılına kadar yüzde 65 büyürken, yatırımlarımıza da devam edeceğiz” diye konuştu.

25424 5

DAIKIN, ABD’DE YENİ TEKNOLOJİ ÜSSÜ AÇTI

Teksas’ta teknoloji üssü kuran Daikin dijital fabrikalar kurmaya başlıyor. İklimlendirme sektörünün mucit markası Daikin, Amerika’daki faaliyetlerini tek bir merkezde toplayarak, dünyanın 6’ncı büyük üretim tesisini açtı. Daikin Texas Technology Park (DTTP) adını taşıyan yeni merkezde nesnelerin interneti (IoT-Internet Of Things), yapay zeka (Artificial Intelligence-AI) teknolojilerinden yararlanan Daikin, makineden makineye iletişim teknolojilerinin kullanıldığı dijital fabrikaları hedefliyor.

26603 5

DAIKIN TÜRKİYE CAPİTAL 500 LİSTESİNDE 52 BASAMAK BİRDEN YÜKSELDİ

Daikin, Türkiye’nin 500 özel şirketi arasında 52 basamak birden yükseldi. Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketlerinden biri olan Daikin, Capital Dergisi’nin açıkladığı Türkiye’nin En Büyük 500 Özel Şirketi sıralamasında 52 basamak birden yükseldi. Daikin Türkiye, 2016 yılında elde ettiği sonuçlar ile listede 228’inci sıraya yerleşti.

28429 5

DAIKIN CEO´SU HASAN ÖNDER´İN YAZ SEZONU DEĞERLENDİRMESİ

Klima satışları bu yaz 1 milyon rekorunu kırabilir. Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, yaz aylarında mevsim normallerinin üzerine çıkan sıcaklık ve yüksek nem oranının etkisiyle artan satışların sektöre bu yıl yeni bir rekor getirilebileceğini açıkladı. 2011 yılında yaşanan 1 milyon adetlik rekor satışın bu yıl yakalanabileceğini belirten Önder, “Müşterilerimizin çoğu son dakikacı davransa da, klima artık bir ihtiyaç olarak kabul ediliyor. Sıcak havaların yanı sıra yeni nesil cihazlar ve uygun ödeme koşulları da talebi harekete geçiriyor” dedi.

27795 5

ADANA BİLİM VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ SARIÇAM KAMPÜSÜ, DAIKIN’İ TERCİH ETTİ

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’ne Daikin’den 4 mevsim kesintisiz konfor. Doğru hava uzmanı Daikin, üstün teknolojili ürünleri ile ülkemizin önemli projelerinin iklimlendirme tercihi olmaya devam ediyor. Mucidi olduğu VRV klima sistemleri ile Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin de tercihi olan Daikin, Sarıçam Kampüsü’nde yer alan rektörlük binası, mühendislik ve doğa bilimleri fakültesi, spor salonu ve merkezi kafeteryada 4 mevsim kesintisiz iklimlendirme konforu sunuyor.

27570 5

DAIKIN TÜRKİYE İHRACATINI YÜZDE 123’DEN FAZLA ARTIRDI

Daikin, Türkiye’nin ihracat devleri arasında 355 basamak birden yükseldi. Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketlerinden biri olan Daikin, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) açıkladığı ilk 1000 ihracatçı firma sıralamasında 355 basamak birden yükseldi. Daikin 2016 yılında gösterdiği performans ile Türkiye’nin ihracat devleri arasındaki yerini 526’ncı sıradan 171’e taşıdı.

27068 5

DAIKIN TÜRKİYE AKADEMİ, ÇALIŞANLARINA YÖNELİK PROGRAMLARI SÜRDÜRÜYOR

Daikin Türkiye Akademi İç Eğitmenler Günü’nü kutladı. Eğitimleri ile Daikin farkını ortaya koyan Daikin Türkiye Akademi, İç Eğitmenler Günü’nü kutlarken, mavi yaka çalışanlarına özel bir eğitim programı da başlattı.

28629 5

DAIKIN 500 DEV ARASINDA HIZLA YÜKSELİYOR

Daikin Türkiye, 500 büyük sanayi devi arasında 181 basamak birden yükseldi İklimlendirme sektörünün dünya devi Daikin, Türkiye’deki hızlı büyümesi ile dikkat çekmeye devam ediyor. Daikin, performansı ile Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında 181 basamak birden yükselerek 307’nci oldu.

30636 5

DAIKIN, 5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNܒNÜ SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU İLE KARŞILADI

‘Çevresel sürdürülebilirlik, Daikin için temel bir hedeftir’ Dünya Çevre Günü öncesinde Çevresel Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayınlayan Daikin, benimsediği anlayışı ve bu konuda yürüttüğü çalışmaları paylaştı. “Çevresel sürdürülebilirlik, Daikin için temel bir hedeftir” vurgusunun yapıldığı raporda, ‘yeşil ilkeler’ doğrultusunda aralarında Türkiye’nin de yer aldığı birçok ülkede devam eden çalışmalar hakkında bilgi verildi.

29007 5

DAIKIN TÜRKİYE ‘DOĞRU HAVA’ KONUSUNDA ÇOCUKLARI BİLİNÇLENDİRİYOR

Daikin Temiz Hava Elçileri Ailesi büyümeye devam ediyor. Daikin Türkiye, bir sosyal sorumluluk projesi olarak başlattığı ‘Temiz Hava Elçileri’ ile çocukları ‘Doğru hava’ konusunda bilinçlendirme çalışmalarını sürdürüyor. Hendek Cumhuriyet İlkokulu’nda düzenlenen etkinlik ile yüzlerce çocuk daha Temiz Hava Elçisi oldu.

96806 5

DAIKIN TÜRKİYE ÇALIŞANLARI YENİ MALİ YILA DÜZENLEDİKLERİ PARTİYLE GİRDİ

Daikin Türkiye ekibi, yüzde 34 büyüme başarısını birlikte kutladı. İklimlendirme sektörünün öncü markası Daikin, nisan ayından itibaren başlayan yeni mali yıla çalışanlarıyla birlikte girdi. Yüzde 34’lük büyüme oranı ile 2016’da da sektör ortalamasının üzerinde performans gösteren Daikin ekibi, bu başarısını hep birlikte kutladı.

33169 5

DAIKIN TÜRKİYE YENİ SEZON ÖNCESİ HEDEFLERİNİ BASINLA PAYLAŞTI

Daikin Türkiye, yeni nesil gaz R32 ile iklimlendirme sektörüne öncülük ediyor. İklimlendirme sektörünün güçlü markası Daikin, 2016 mali yılında elde ettiği başarıları ve yeni hedeflerini paylaşırken sektördeki gelişmeler hakkında da bilgi verdi. Haberleri ile sektörün gelişimine destek veren basın mensuplarıyla bir araya gelen Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, “Soğutmada bir devrim yaşanıyor. Yeni nesil soğutucu akışkan R32’nin yaygınlaşması özellikle enerji tüketimi ve çevresel etkiler açısından çok olumlu bir dönüşüm sağlayacak” dedi.

33892 5

DAIKIN TÜRKİYE GELENEKSEL SERVİS TOPLANTISINI ANTALYA’DA GERÇEKLEŞTİRDİ

Daikin, usta eller ile Antalya’da buluştu. İklimlendirme sektörünün Japon devi Daikin, ‘Usta Eller Mutlu Yüzler’ temasıyla gerçekleştirdiği Servis Toplantısı’nda Türkiye ve CIS bölgesindeki servisleri ile bir araya geldi. 2020 hedeflerinin konuşulduğu toplantıda servisler yeni dönem için moral depoladı.

33668 5

İKLİMLENDİRMENİN JAPON DEVİ DAIKIN TÜRKİYE’DEKİ HIZLI BÜYÜMESİNİ SÜRDÜRÜYOR

Daikin cirosunu yüzde 34 artırdı,2020 hedeflerini büyüttü. İklimlendirme sektörünün lider şirketi Daikin, 2016 mali yıl sonuçlarına göre yüzde 34 büyüme kaydetti. Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, 1 milyar liraya ulaşan ciro ile birlikte, çalışan sayısının 1.019 kişiye, ihracatın da 100 milyon dolara ulaştığını belirtirken, “Ar-Ge ve inovasyon faaliyetlerimizin sonuçlarını alacağımız 2017 yılında da çift haneli büyüyerek, ihracattaki iddiamızı artıracağız. Fusion 20 hedeflerimiz doğrultusunda 2020’ye hazırız” dedi.

35326 5

Daikin ilk kombisini Türkiye’de üretti aynı anda Avrupa’ya sundu

SOĞUTMADAKİ İDDİASINI ISITMAYA DA TAŞIYAN DAIKIN, TARİHİNDE BİR İLKE İMZA ATTI Tüm dünyada özellikle soğutma teknolojisi ile tanınan Japon devi Daikin, Sakarya’daki tesislerinde ürettiği kombi ile ısıtmadaki iddiasını da ortaya koydu. Almanya’da düzenlenen Uluslararası Banyo Ekipmanları, Bina, Enerji, Klima Teknolojileri ve Yenilenebilir Enerjiler Fuarı ISH 2017’de ilk kez tanıtılan Daikin markalı ilk kombi, aynı zamanda sektörünün en küçük hacimli cihazı olarak segmentinde önemli bir yeniliğin de öncüsü oldu.

36596 5

FUHA İSTANBUL UZMAN GÜNLERİ’NİN MART AYI KONUŞMACISI RONALD E. JARNAGIN OLDU

Dünyanın en büyük, Avrupa’da ve Türkiye’de bir ilk olan Daikin fuha İstanbul’da iklimlendirme sektörünün uzmanlarını bir araya getiren Uzman Günleri’nin mart ayı konuşmacısı Pacific Northwest National Laboratory Uzman Mühendisi Ronald E. Jarnagin oldu.

34398 5

DAIKIN KADINLARI, 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNܒNÜ HEP BİRLİKTE KUTLADI

İklimlendirme sektöründe kadınlar fırsat eşitliği ilkesi ile güçlerini artırıyor. Kadın sporcuları desteklemekten Sakura Kadın Girişimci Programı’na kadar birçok çalışması ile tüm alanlarda fırsat eşitliğini gözeten Daikin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kadın çalışanları ve bayileri ile birlikte kutladı. Girişimcilikten teknolojiye kadar birçok konunun konuşulduğu bu anlamlı ve özel günde Daikin’in sosyal medya hesapları da kadın çalışanlarına ayrıldı.

37635 5

DAIKIN SOLUTION FUHA İSTANBUL, SEKTÖR PROFESYONELLERİNİ BULUŞTURMAYA DEVAM EDİYOR

İklimlendirme konusunda Avrupa’nın ilk, dünyanın ise en büyük deneyim merkezi olarak faaliyet gösteren Daikin Solution Plaza fuha İstanbul, sektörünün gelişimine yön verecek etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Açıldığı günden bu yana binlerce ziyaretçiyi ağırlayan FuHa İstanbul’un Şubat ayı konuk konuşmacısı Sabancı Center Mühendislik Hizmetleri Müdürü Eser Çizer oldu. Çizer, ‘Uzman Günleri’nde ’Türkiye’nin en yüksek ilk yapısı olan Sabancı Center’da, enerji verimliliği uygulamalarını anlattı.

39913 5

DAIKIN ÇUKUROVA BÖLGESİNDE 1 GÜNDE 6 YENİ AÇILIŞ YAPTI

Daikin Çukurova’ya verdiği önemi bir günde 6 showroom açarak gösterdi. İklimlendirme sektörünün öncü şirketi Daikin, Türkiye’deki büyümesini sürdürürken Çukurova Bölgesi’ne özel bir önem verdiğini gösterdi. Daikin, ısıtma alanındaki en büyük distribütörlerinden Başaran Isı ile birlikte, 23 Şubat’ta Adana’da 5, Mersin’de 1 yeni showroom açılışı yaptı.

41270 5

AZERBAYCAN, TÜRKMENİSTAN, KAZAKİSTAN VE KIRGIZİSTAN’IN EN BÜYÜK PROJELERİ DAIKIN’I SEÇTİ

Daikin, CIS ülkelerindeki faaliyetlerini artırdı. Türkiye’de geliştirilen pek çok gayrimenkul ve AVM projesinin iklimlendirme tercihi olan Daikin, CIS ülkelerinde de büyümesini sürdürüyor. İhracatın yanı sıra doğrudan üstlendiği projelerle de önemli işlere imzasını atan Daikin, Azerbaycan, Türkmenistan, Kazakistan ve Kırgızistan’ın en yeni ve en büyük projelerinde de iklimlendirme konforu yaşatıyor.

44944 5

İKLİMLENDİRMENİN LİDER MARKASI DAIKIN, BAYİ VE DİSTRİBÜTÖR AĞINI GÜÇLENDİRDİ

Isıtmadaki iddiasını artıran Daikin, Başaran Isı’yı da ailesine kattı Soğutmadaki iddiasını ısıtmaya da taşıyan Daikin, bu doğrultuda bayi ağını yeniden yapılandırırken, Başaran Isı ile işbirliğine gitti. İklimlendirme sektöründeki 92 yıllık uzmanlığını geniş bayi ağı ve ürün gamı ile Türkiye genelinde yaygınlaştıran Daikin, halen 45 ilde hizmet veren Başaran Isı Sistemleri ile distribütörlük anlaşması imzaladı.

51085 5

DAIKIN SAKURA KADIN GİRİŞİMCİ PROGRAMI’NIN 2’NCİ ETABI TAMAMLANDI

Daikin Sakura Programı iklimlendirme sektörüne 22 kadın girişimci kazandırdı. İklimlendirme sektörünün lider kuruluşu Daikin Sakura Programı, iklimlendirme sektörüne kadın girişimciler kazandırmaya devam ediyor. KOSGEB ve KalDer işbirliği ile gerçekleştirilen Daikin Sakura Programı’nın tamamlanan ikinci etabı ile birlikte 22 kadın girişimci kendi işinin patronu olarak iş hayatına atıldı.

48971 5

DÜNYA İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNÜN LİDERİ DAIKIN, ASYA’DA DA BÜYÜMESİNİ SÜRDÜRÜYOR

Daikin, Vietnam’da 10 milyar Yen’lik yatırımla yeni bir klima tesisi kuruyor. İklimlendirme sektörünün dünya lideri Daikin, farklı coğrafyalardaki yatırımları ile büyümesini sürdürüyor. Son olarak 10 milyar Yen’lik bir yatırımla Vietnam’da bir klima üretim tesisi kurma kararı alan Daikin, büyüyen Asya pazarındaki etkinliğini artırmayı hedefliyor.

48829 5

DAIKIN ÜRÜN GAMINI GENİŞLETMEYE DEVAM EDİYOR

Daikin’den yeni frekans inverterli vidalı kompresörlü su soğutmalı soğutma grubu: VZ Serisi. Sulu soğutma grupları olarak da bilinen Chiller sistemler ile yeni ve yenilenmekte olan binalar için en ideal çözümleri geliştiren Daikin, yeni VZ serisi ile daha ekonomik ve daha verimli bir iklimlendirme imkanı sunuyor. Daikin’in yeni EWWD-VZ su soğutmalı soğutma grubu serisi, üstün frekans inverterli vidalı kompresör teknolojisi ve yüksek verimli ısı eşanjörleri ile tam yükte 5.7’ye varan EER değerlerine, kısmi yükte ise 8.3’e varan ESEER değerlerine ulaşıyor.

49983 5

DÜNYANIN EN ÇOK TERCİH EDİLEN ISI POMPASI ALTHERMA 10 YAŞINDA

Havadan Suya Isı Pompalarının Mucidi Daikin Altherma, Tüm Dünyanın Tercihi Oldu. Geliştirdiği çevreci ürün ve çözümlerle iklimlendirme sektörüne yön veren Daikin’in, dünyanın en çok tercih edilen ısı pompası Altherma 10. yaşını kutluyor. Havadan suya ısı pompalarının mucidi Daikin Altherma, dünyada 800 bini aşan kullanıcısının ısınma ve sıcak su ihtiyacını ekonomik ve çevre dostu bir konfor ortamında karşılıyor.

56223 5

DAIKIN TÜRKİYE AR-GE ÇALIŞMALARINI HIZLANDIRDI

Daikin Türkiye’nin Ar-Ge ekibi, yeni ürün geliştirme çalışmalarını hızlandırdı. İklimlendirme sektörünün Japon Devi Daikin, Ar-Ge konusundaki iddiasını Türkiye’ye taşıdı. Yürüttüğü faaliyetler sonucunda Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca verilen Ar-Ge Merkezi belgesini alan Daikin Türkiye Ar-Ge Departmanı, bu itici güç ile maliyet düşürücü güncellemeler ve yeni ürün geliştirme çalışmalarına hız verdi.

53263 5

DAIKIN 5´İNCİ YILINDA TÜRKİYE´NİN 500 BÜYÜK DEVİ ARASINA GİRDİ

Daikin, Türkiye’de doğrudan yatırımcı olarak faaliyet gösterdiği 5’inci yılında 500 dev şirket arasına girmeyi başardı. Capital 500’de 29 basamak yükselerek 280’inci sıraya yerleşen Daikin Türkiye, Fortune 500 sıralamasında da 19 basamak birden ilerleyerek 214’üncü sıraya yükseldi.

52889 5

DAIKIN’DEN PLAJDA SERİNLETEN KULLANICI DENEYİMİ

Daikin’den Babylon Çeşme’de serinleten kullanıcı deneyimi. Kullanıcılarına iklimlendirme deneyimi yaşatabilmek için dünyanın en büyük iklimlendirme deneyim merkezi Fuha İstanbul’u açan Daikin, bu konudaki iddiasını şimdi de plajlara taşıyor. Daikin, ilkini Babylon Çeşme’de açtığı Serinleme Odası ile güneşlenirken sıcaktan bunalanlara klima konforunda serinleme fırsatı sunuyor.

55770 5

BÜYÜME ATAĞINI BAYİ KANALI İLE SÜRDÜREN DAIKIN, AÇILIŞLARA DEVAM EDİYOR

Daikin Türkiye, Mersin’ndeki 6’ncı Showroom’unu hizmete açtı. Türkiye’deki büyüme atağını bayi kanalı ile de devam ettiren Daikin, Mersin’deki 6’ncı Showroom’unu açtı. Bu açılış sırasında yeni büyüme planlarını açıklayan Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, MESİAD tarafından düzenlenen konferansa da katılarak, girişimci liderlik konusundaki deneyimlerini paylaştı.

54048 5

DAIKIN´E AQUA THERM FUARI´NDA BÜYÜK İLGİ

DAIKIN TÜRKİYE, UKRAYNA´DAKİ BÜYÜMESİNİ HIZLA SÜRDÜRÜYOR. Daikin Aqua Therm Kiev Fuarı’nda yenilikçi ürünleri ile büyük ilgi gördü. İklimlendirme sektörünün lider markası Daikin, Ukrayna pazarında hızla büyüyor. Bölgenin en büyük Isıtma - Tesisat Fuarı olan Aqua - Therm Kiev´de Airfel ve Daylux markalı ürünleri ile büyük ilgi gören Daikin, daha yılın ilk yarısında geçen yılın satış tutarını aşmayı başardı.

53675 5

DAIKIN, İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNDE BES 6001 SERTİFİKASI ALAN İLK MARKA OLDU

Daikin sektöründe bir ilki daha başardı. Daikin, iklimlendirme cihazlarına yönelik sorumlu temin edilme derecesi alarak sektöründe bir ilki daha başardı. Daikin, Belçika fabrikasında üretilen Altherma, Sky Air ve VRV cihazları da dahil olmak üzere, ürünleri için BES 6001 sertifikası almayı başaran ilk HVAC üreticisi oldu.

53974 5

DAIKIN, TÜRK MİLLİ FUTBOL TAKIMI´NIN İKLİMLENDİRME SPONSORU OLDU

İklimlendirme sektörünün lider markası Daikin, Türk Milli Futbol Takımı’nın İklimlendirme Sponsoru oldu. Spora ve sporcuya verdiği desteği A Milli Futbol Takımı ile taçlandıran Daikin, dünyada ilk kez bir ülkenin milli takım sponsorları arasına girdi.

53545 5

DAIKIN BAYİLERİ İLE PRAG´DA BULUŞTU

Daikin Türkiye, bayileriyle birlikte kararlı ve sağlam adımlarla yürüyor. İklimlendirme sektörünün dünya devi Daikin, Türkiye çapında faaliyet gösteren bayileri ile Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’da bir araya geldi. Dört gün süren ve Plsen’deki Daikin fabrikasının da ziyaret edildiği gezide, Daikin Türkiye yeni dönem hedef ve stratejilerini bayileri ile paylaştı.

55087 5

İTALYAN ZANOTTI, DAIKIN BÜNYESİNE KATILDI

İklimlendirme sektörünün önde gelen markası Daikin, İtalya’da Zanotti şirketini de bünyesine kattı. Gıda, market, soğuk zincir lojistiği alanlarında İtalya’nın önde gelen şirketlerinden biri olan Zanotti, perakende sektöründe Daikin’in ağırlığını artıracak. Daikin bu alanda Avrupa’nın yanı sıra Asya, Amerika ve Çin pazarında da büyümesini sürdürecek.

56859 5

ANNELER GÜNܒNDE KLİŞELEŞMİŞ HEDİYELER YERİNE BİR DAIKIN KLİMA İLE FARK YARATIN

Daikin’den annelere 4 mevsim konfor. Klişeleşmiş hediyeler yerine, annenizi bir gün değil her gün mutlu edecek alternatifler arıyorsanız, bir Daikin klima ile fark yaratabilirsiniz. İleri teknolojiye sahip klimaları ile 4 mevsim konfor sunan Daikin, yeni nesil Emura ve Ururu Sarara ile annelere sağlık, tasarruf ve şıklığı bir arada sunuyor.

57616 5

DAIKIN 23 NİSAN´I TEMİZ HAVA ELÇİLERİ İLE BİRLİKTE KUTLADI

Dünyanın en büyük, Avrupa’nın ilk iklimlendirme deneyim merkezi Daikin Solution Plaza fuha İstanbul, bu kez çocuk ziyaretçileri ile mutlu bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Daikin Türkiye, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı çalışanlarının çocukları ile birlikte fuha İstanbul´da kutladı. Bu anlamlı günü büyük coşkuyla kutlayan minikler, aynı zamanda Daikin’in ilk ‘Temiz Hava Elçileri’ de oldu.

54735 5

2015 YILININ EN ÇOK SPLİT KLİMA İHRACATI YAPAN MARKASI DAIKIN OLDU

Daikin ‘En Çok Split Klima İhracatı Yapan Marka Ödülü’nün sahibi oldu.Türkiye’yi Ar-Ge ve lojistik üssü yapma konusunda emin adımlarla ilerleyen Daikin, 2015 yılında en çok split klima ihracatı yapan iklimlendirme markası oldu. Daikin bu başarısı ile İSİB’in ‘En Çok Split Klima İhracatı Yapan Marka Ödülü’ne layık görüldü.

56884 5

SEKTÖR PROFESYONELLERİ DAIKIN İLE UZMAN GÜNLERİ´NDE BULUŞUYOR.

İklimlendirme sektörünün profesyonelleri Daikin ile Uzman Günlerinde bir araya geliyor. Dünyada en büyük, Avrupa’da ve Türkiye’de bir ilk olan Daikin Solution Plaza fuha İstanbul’da iklimlendirme sektörünün buluşma noktası oldu. Bu kapsamda düzenlenen Uzman Günlerinin ilk konuk konuşmacısı olan Yük. Mühendis Sabit Cevat Tanrıöver, Tasarımcı gözüyle VRV sistem başlığı altında; kullanıcı deneyimlerini paylaştı.

56535 5

DAIKIN İLE YAŞAM MEKAN BULUŞMALARI’NIN İLKİ GERÇEKLEŞTİ

Daikin ile Yaşam Mekan Buluşmaları’nın ilkinde konuşan Mimar Emre Gürsoy, inovatif ve düşük maliyetli enerji verimliliği çözümleri ile teknolojiyi entegre eden çözümlerin önemini vurgularken, binalarda ‘tekrar kullanım’ konusuna da dikkat çekti. Gürsoy, “Yapılanı yıkmadan geri dönüştürebileceğimiz, gelecek nesillere bırakabileceğimiz binalar yapmamız lazım. Binaları tekrar kullanalım, yıkılacak bina yapmayalım” dedi.

60427 5

AVRUPA´NIN DENEYİMLEME MERKEZİ FUHA İSTANBUL´A BÜYÜK İLGİ

Daikin Solution Plaza fuha İstanbul iklimlendirme sektörünün buluşma noktası oldu. İklimlendirme sektörünün inovatif şirketi Daikin’in, sektöründe bir ilke imza atarak İstanbul’da açtığı Avrupa’nın ilk deneyimleme merkezi fuha İstanbul, açıldığı günden bu yana bireysel kullanıcılardan ticari yatırımcılara, öğrencilerden akademisyenlere kadar yüzlerce ziyaretçiyi ağırladı.

64274 5

DAIKIN TÜRKİYE CEO’SU HASAN ÖNDER’DEN DOĞRU KOMBİ KULLANIM TAVSİYELERİ

Kış aylarında evimizin en önemli cihazı haline gelen kombiler, hem verimli çalışsın hem de faturalarımızı kabartmasın istiyoruz. Kullanıcıların bu beklentilerini karşılayabilmeleri için önemli noktalara dikkat çeken Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, kombi seçiminde öncelikle yoğuşmalı kombi tercih edilmesi gerektiğini kaydetti. Önder, doğru kombi kullanımının ipuçlarını da verdi.

63893 5

DAIKIN BİLARDOMAX LİGİ TAMAMLANDI

Daikin BilardoMax Ligi’nin bu yılki şampiyonu Torbjörn Blomdahl Dünyaca ünlü bilardocuların ve Türk Bilardo Milli Takımı oyuncularının katıldığı Daikin BilardoMax Ligi finalleri nefes kesen maçların ardından tamamlandı. Kupayı ise ikinci kez Torbjörn Blomdahl kazandı.

63637 5

DAIKIN SAKURA PROGRAMI’NIN İLK KADIN GİRİŞİMCİLERİ BAYİLERİNİ TANITTI

KOSGEB, KalDer ve Daikin işbirliği ile kadın girişimcileri destekleyen Daikin Sakura Programı’nın ilk girişimcileri 2015 yılının ilk aylarında iklimlendirme sektöründeki yerlerini almaya başlamıştı. Bu yıl açılışı yapılan 8 bayi ile iklimlendirme sektörüne katılan 8 genç kadın girişimci, Aralık ayında düzenlenen etkinlikler ile yeni işyerlerini tanıttı.

62909 5

DAIKIN TÜRKİYE İHRACATINI 4 YILDA 4 KAT ARTIRDI

İklimlendirme sektörünün lider markası Daikin Türkiye’yi ihracat ve lojistik üssü yapma hedefi doğrultusunda emin adımlarla yürüyor. Türkiye pazarındaki başarısını sınırların dışına taşıma hedefine yoğunlaşan Daikin, aradan geçen 4 yıllık sürede ihracatını 4 kat artırmayı başardı.

63602 5

DAIKIN, JAPONYA ÇEVRE BAKANLIĞI TARAFINDAN ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ

Enerji verimliliği yüksek teknolojileri Daikin’e ödül getirdi. İklimlendirme sektörünün lokomotif şirketi Daikin, küresel ısınmaya karşı geliştirdiği çevreci çözüm ve uygulamaları ile de sektörüne öncülük ediyor. Son olarak yeni nesil klimalarda çevre dostu R32 soğutucu akışkan kullanımını yaygınlaştırmaya çalışan Daikin, bu konudaki çalışmaları ile Japonya Çevre Bakanlığı tarafından ödüle layık görüldü.

62581 5

DAIKIN TEKNOLOJİ VE İNOVASYON MERKEZ ÜSSÜNÜ SETTSU´DA AÇTI

Daikin’in yeni teknoloji ve inovasyon merkezi 700 mühendis ile sektörüne değer katacak. İklimlendirme sektörünün öncü şirketi Daikin, Ar-Ge ve inovasyona verdiği önemi yeni açtığı merkezi ile bir kez daha kanıtladı. Daikin, bünyesinde bulunan 700 mühendisini sektöre değer katacak yeni çalışmalar yapmak için Japonya’da kurduğu Teknoloji ve İnovasyon Merkezi’nde görevlendirdi.

62976 5

DAIKIN TÜRKİYE BELÇİKA´DAN ÖDÜLLE DÖNDÜ

DAIKIN TÜRKİYE AKADEMİ’NİN SERVİS EĞİTİMLERİ DAIKIN EUROPE TARAFINDAN ÖDÜLLENDİRİLDİ. Daikin tarafından her yıl düzenlenen Avrupa Servis Semineri, Avrupa’dan 19 ülkenin Satış Sonrası Hizmet departman yöneticilerini Belçika’da buluşturdu. Yeni hedeflerin belirlendiği seminerin ardından, alanlarının en iyileri ödüllendirildi. Yapılan değerlendirme sonucunda Daikin Türkiye Akademi, ‘Servis Destek’ kategorisinde ödüle sahibi oldu.

63623 5

DAİKİN TÜRKİYE´YE ´ÇEVRECİ FABRİKA´ SERTİFİKASI

Daikin Türkiye Hendek Üretim Tesisleri’ne “Çevreci Fabrika” sertifikası. İklimlendirme sektöründeki doğa dostu ürünleri ile tüketicinin beğenisini toplayan Daikin Türkiye’nin Hendek Üretim Tesisleri “Green Heart Factory” sertifikasını almaya hak kazandı. Daha üretim aşamasında başlattığı çevreci anlayışı ile Daikin’in global kriterlerini tutturan Daikin Türkiye, bu konudaki duyarlılığını ‘Yeşil Kalp’ sembolü ile taçlandırdı.

65993 5

DAIKIN TÜRKİYE, GÜRCİSTAN’DAKİ SHOWROOM’LARINA YENİSİNİ EKLEDİ

Daikin Türkiye, Orta Asya’daki büyümesini yeni showroom’larıyla sürdürüyor. Türkiye’nin yanı sıra Doğu Avrupa, CIS Ülkeleri, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’nın Ar-Ge, üretim ve lojistik üssü olarak konumlanan Daikin Türkiye, yeni showroom açılışları ile bölgedeki büyümesini sürdürüyor. Gürcistan’daki yeni showroom’unun açılışını yapan Daikin Türkiye’nin bölgedeki showroom sayısı 7’ye ulaştı.

63744 5

ÜNİVERSİTELİ GENÇLER FUHA İSTANBUL´DA

Fuha İstanbul gençlerin büyük ilgisini çekiyor. Avrupa´nın ilk, dünyanın en büyük iklimlendirme deneyim merkezi olarak faaliyete geçen Daikin Solution Plaza Fuha İstanbul, üniversiteli gençlerden büyük ilgi görüyor. Gençler Fuha İstanbul’da ısıtma, soğutma, havalandırma, enerji verimliliği ve yeni iklimlendirme teknolojilerine yönelik tüm uygulamaları bizzat deneyimleme fırsatı buluyor.

67043 5

DAIKIN GENÇ YÖNETİCİ ADAYLARINI AVRUPA’YA GÖNDERMEYE DEVAM EDİYOR

Daikin Global Trainee, 4 yılda 16 yönetici adayına Avrupa’da kariyer kapısı açtı. Daikin ısıtma, soğutma ve havalandırma sektöründeki 90 yıllık tecrübesini geleceğe taşıyacak gençlere yatırım yapmaya devam ediyor. “İlk İşiniz Pasaport Almak” sloganı ile bu yıl 4’üncüsü gerçekleşen Daikin Global Trainee Projesi, 4 genç yönetici adayını daha bünyesine kattı.

65515 5

DAIKIN AVRUPANIN İLK DENEYİMLEME MERKEZİNİ İSTANBULDA AÇTI

İklimlendirme sektörünün inovatif şirketi Daikin, sektöründe bir ilke imza atarak Avrupa’nın ilk deneyimleme merkezini İstanbul’da açtı. Ticari yatırımcılardan bireysel kullanıcıya kadar tüm ziyaretçilerine iklimlendirme teknolojilerini deneyimleme fırsatı sunan Daikin Solution Plaza fuha İstanbul, Japonya ve Çin’deki merkezlerin ardından Daikin’in 4’üncü deneyimleme merkezi olmakla birlikte, dünyanın en büyüğü ve en kapsamlısı olarak hizmet verecek.

67509 5

DAIKIN SAKURA PROGRAMI´NA KATILAN KADIN GİRİŞİMCİLERİN SAYISI 34´E ULAŞTI

Daikin Sakura Projesi iklimlendirme sektörüne kadın girişimci kazandırmaya devam ediyor. Kadın girişimcileri destekleyen bir sosyal sorumluluk projesi olarak KOSGEB, KalDer ve Daikin işbirliği ile hayata geçirilen Daikin Sakura Programı, iklimlendirme dünyasına yeni kadın girişimciler kazandırmaya devam ediyor.

67657 5

KLİMA ALIRKEN VE KULLANIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR

Konfor ve tasarruftan taviz vermeden serinlemek mümkün. Bunaltıcı yaz sıcakları ile birlikte klima alanlar ve almayı düşünenlerin sayısı artarken, Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, klima seçimi ve kullanımında dikkat edilmesi gereken noktalara dikkat çekti. Klima alırken kaliteden taviz verilmemesi gerektiğini vurgulayan Önder, bunun yanı sıra doğru kullanımın sağlık ve enerji tasarrufu açısından önemli olduğuna dikkat çekti.

71655 5

DAİKİN SAKURA PROGRAMI´NA BAŞVURU SÜRESİ 15 HAZİRAN´A UZADI

Kariyerine kendi işinin patronu olarak başlamak isteyenler için KOSGEB ve KalDer işbirliği ile yürütülen Daikin Sakura Programı’na başvuru süresi uzatıldı. Türkiye’nin birçok ilinden gelen katılımcıların talebi üzerine 45 kadın girişimcinin seçileceği 2’nci etap başvuruları 15 Haziran’a kadar sürecek.

65811 5

DAIKIN TÜRKİYE´NİN YEŞİL BİNA UZMAN KADROSU GENİŞLİYOR

Daikin, Başta Avrupa olmak üzere tüm dünyada yatırımcı ve müteahhitlerin giderek artan Yeşil Bina Sertifikasyonu taleplerine yanıt verebilmek için kadrosunu genişletmeye devam ediyor. Bu çalışmalara destek veren Daikin Türkiye´nin uzman kadrosu da büyüyor.

70548 5

DAIKIN, REKLAMCILIĞIN OSCAR´I EFFIE´Yİ İKİNCİ KEZ KUCAKLADI

İklimlendirme sektörünün küresel lideri Daikin, reklam dünyasının en prestijli ödüllerinden olan Effie’de bu yıl, Dayanıklı Eşyalar kategorisinde rakiplerini eleyerek ödül alan tek marka oldu. İlk ödülünü 2012 yılındaki lansman kampanyası ile alan Daikin, bu yıl da ‘uzmanlık’ algısına vurgu yaptığı reklam kampanyası ile ödüle layık görüldü.

67551 5

DAİKİN SAKURA PROGRAMI´NIN İLK KADIN GİRİŞİMCİLERİ İŞ YAŞAMINA ADIMLARINI ATIYOR

İklimlendirme sektörünün lider kuruluşu Daikin’in yaşama geçirdiği Daikin Sakura Programı’na katılan ilk kadın girişimci adayları eğitimlerini tamamlamalarının ardından iş yaşamına adımlarını atıyor. KOSGEB, KalDer ve Daikin işbirliği ile gerçekleştirilen ve 3 yılda 100 kadın girişimciye ulaşmayı hedefleyen Daikin Sakura Programı’nın ikinci etabı için geri sayım başladı.

69776 5

DAIKIN BİLARDOMAX LİGİ´NDE MUHTEŞEM FİNAL

İklimlendirme sektörünün öncü kuruluşu Daikin´in sponsorluğunda düzenlenen Daikin BilardoMax Ligi, dünya yıldızlarının şovuyla renk kattığı final maçlarıyla sona erdi. Daikin BilardoMax Ligi, aylar süren mücadelelerin ardından yapılan final maçları sırasında usta bilardocuların nefes kesen gösterilerine sahne oldu.

70267 5

DAIKIN ORTA ASYA´DAKİ İLK BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNÜ AÇTI

Daikin Türkiye, Orta Asya’daki ilk bölge müdürlüğünü Kazakistan’da açtı. Türkiye’nin yanı sıra Doğu Avrupa, Türk Cumhuriyetleri, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’nın da Ar-Ge, üretim ve lojistik üssü olarak konumlanan Daikin Türkiye, bu bölgedeki büyüme planlarını Kazakistan’daki çalışmaları ile devreye soktu.

69065 5

DAIKIN GLOBAL TRAINEE 2015 İLE GENÇ YÖNETİCİLERİNİ ARIYOR

Daikin Global Trainee gençlere Avrupa’da kariyer fırsatı sunmaya devam ediyor. İklimlendirme sektörünün lider kuruluşu Daikin, geleceğe yatırım projesi olarak gerçekleştirdiği Daikin Global Trainee Programı’nın 4’üncüsünü hayata geçiriyor. “İlk İşiniz Pasaport Almak!” sloganı ile üniversiteden yeni mezun gençlere, kariyerlerine Avrupa’da başlama fırsatı sunuyor.

67580 5

´YEŞİL MÜZE´ KAMAN ARKEOLOJİ MÜZESİ, ´ECOLABEL´ ÖDÜLLÜ DAİKİN ALTHERMA´YI TERCİH ETTİ

Yeşil müzeye yeşil iklimlendirme. Günümüz müzecilik anlayışına farklı bir bakış açısı getiren Kaman Arkeoloji Müzesi, iklimlendirme tercihini çevreci çözümlerden yana yaptı. “En İyi Yeşil Müze” ödüllü Kaman Arkeoloji Müzesi, ürettiği ısının yüzde 80’ini yenilenebilir kaynaktan (hava) sağlayan ve düşük karbondioksit (CO2) emisyonu ile çevreci bir çözüm sunan Ecolabel ödülünün sahibi Daikin Altherma’yı tercih etti.

68300 5

MERSİN NEW CITY İKLİMLENDİRMEDE DAIKIN´İ TERCİH ETTİ

Mersin New City’i konfor ve tasarruf için Daikin VRV’yi seçti. Mucidi olduğu VRV sistemler ile gayrimenkul sektörünün seçkin projelerine konfor ve tasarrufu bir arada sunan Daikin, Mersin’de inşa edilen New City Residence’ın da iklimlendirme çözüm ortağı oldu. New City Residence, sakinleri için Daikin Mini VRV soğutma sistemlerini seçti.

70797 5

MASLAKNO/1, İKLEMLİNDERME SİSTEMİNDE VRV SİSTEMLERİN MUCİDİ DAIKIN’İ TERCİH ETTİ

Daikin VRV ile Maslakno/1 yüzde 40 daha fazla enerji tasarrufu sağlıyor. Maslak’ta yükselen Maslakno/1 ofis projesinde, konfordan taviz vermeden yüksek verim ve enerji tasarrufu sağlayan Daikin VRV çözümleri tercih edildi. Maslakno/1 sakinleri, Daikin VRV sistemi ile ısıtma ve soğutma ihtiyaçlarını birbirlerinden bağımsız olarak karşılarken, enerji kullanımından yüzde 40 tasarruf edecek.

68911 5

RÖNESANS TOWER İKLİMLENDİRMEDE DAIKIN MCQUAY SİSTEMLERİNİ TERCİH ETTİ

Ataşehir’de yükselen Rönesans Tower iklimlendirmesi ile de fark yaratacak. Mimarlık ve mühendislik literatürüne girecek pek çok ilkin sahibi olan Rönesans Tower, iklimlendirmede Daikin-McQuay sistemlerini tercih etti. İstanbul Ataşehir’de A plus ofis konsepti ile inşa edilen Rönesans Tower’da, konfordan taviz vermeden yüksek verim ve enerji tasarrufu sağlayan çözümlere yer verildi.

74993 5

TÜRKİYE-JAPONYA 90´INCI YIL DÖNÜMÜ İSTANBUL´DA JAPON BAHÇESİ´NDE KUTLANDI

Komşumuz Japonya: Hisset! Dene! Japon Festivali ile kutlandı. Japonya İstanbul Başkonsolosluğu´nun ev sahipliğinde ve Daikin´in ana sponsorluğunda gerçekleşen festival; Koto konseri, Bonsai sergisi, İaido gösterisi gibi Japon kültürünü yansıtan etkinlikler ile renklendi.

74897 5

DAIKIN, HERKESİ JAPON FESTİVALİNE DAVET EDİYOR

Türkiye-Japonya diplomatik ilişkilerinin başlamasının 90. yılında Daikin Türkiye, İstanbul Japonya Başkonsolosluğu ve birçok Japon derneğinin düzenlediği “Komşumuz Japonya: Hisset! Dene! Japon Festivali”ne ana sponsor olarak destek veriyor.

73660 5

Kombiler ve kombi kullanımı hakkında merak ettikleriniz

Kombi nedir? Kombi güvenli bir ısınma yolu mudur? Kombi alırken nelere dikkat etmelisiniz? Kaç çeşit kombi vardır? Kombileri birbirinden ayıran özellikler nelerdir? Bacalı ve hermetik kombiler arasındaki farklar nelerdir? Kendinize en uygun kombiyi nasıl belirlemelisiniz? Kombi ekonomik bir ısınma şekli midir? Kombi kapasitesi nedir? Kombinizin kapasitesini nasıl belirlemelisiniz? Yoğuşmalı Kombi nedir? Kombinin ortalama ısı ayarı kaç derece olmalıdır? Kombinin su basıncı hangi seviyede tutulmalıdır? Kombide yaz / kış konumu ne demektir? Kombi ile beraber oda termostatı kullanmalı mıyım? Nasıl hem daha iyi ısınabilir hem de yakıt tasarrufu yapabilirsiniz? Kombinizin bakımı için ne yapmalısınız? Doğalgaz kullanmak güvenli midir? Doğalgaz kaçaklarında almanız gereken önlemler.

111260 5

Daikin Türkiye yeni sezona bayileri ile hazırlandı

İklimlendirme sektörünün önde gelen markası Daikin, Türkiye çapında faaliyet gösteren bayileri ile Antalya?da bir araya geldi. ?Gücümüz Markamız? sloganı ile gerçekleşen toplantıda Daikin Türkiye?nin yeni dönem hedef ve stratejileri ele alındı.

79727 5

Kombini ihtiyaçlarına göre programla doğalgaz tüketiminden tasarruf sağla

Daikin üretim felfesefi ile Türkiye´de üretilen ilk kombi ailesi Integrity´nin ikinci üyesi Airfel Integrity Plus, konfor ve tasarrufu bir arada sunuyor. Haftalık programlama özelliği ile kullanım konforunda yeni bir çığır açan Airfel Integrity Plus, istenen gün ve saatlerde kullanıcısının ihtiyacına göre çalışıyor.

79515 5

Isınırken tasarruf etmenin yolu; Daikin Altherma

Çok sayıda çevreci ürün ve çözümüyle iklimlendirme alanında enerji verimliliğinin artırılması için çalışan Daikin, Eco-Label ödüllü Altherma Isı pompaları ile fark yaratıyor.

87546 5

Teknik Yapı, Evora İstanbul projesinde Daikin´i tercih etti

Soğutmadaki iddiasını Airfel markası ile ısıtmaya da taşıyan Daikin, inşaat sektörünün önde gelen firmalarının çözüm ortağı olmaya devam ediyor. Evora İstanbul projesiyle Tuzla?da yepyeni bir şehir inşa eden Teknik Yapı?nın tercihi de Daikin?in ısıtma markası Airfel?den yana oldu.

89573 5

Daikin Mimarları Barselona´da Ağırladı

İklimlendirme devi Daikin, çözüm ortaklarına yönelik bilgilendirme çalışmaları kapsamında, Türkiye?nin önde gelen mimarlarını İspanya?da ağırladı. Mimarlar, bu gezi sırasında Barselona mimarisinin yanı sıra iklimlendirme uygulamalarına ilişkin başarılı örnekleri inceleme fırsatı buldu.

78604 5

Daikin Türkiye´den yetkili servis hamlesi

Ülke genelinde 80 il ve 208 ilçede faaliyet gösteren 501 yetkili servisi kapsayan bir yeniden yapılandırma çalışması başlatan Daikin Türkiye, konfor anlayışı ve müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşıyacak.

96823 5

Daikin Türkiye cirosunu 2 yılda 2´ye katladı

İklimlendirme sektörünün Japon devi Daikin, faaliyet gösterdiği 162 ülke arasında en hızlı büyümeyi Türkiye?de kaydetti. Daikin Türkiye CEO?su Hasan Önder, 2 yıllık sürede 2 kat büyüdüklerini belirtirken, ?Bu yılı yüzde 30 büyüyerek 670 milyon lira ciro ile kapatacağız.

85958 5

6 AY GİBİ KISA BİR SÜREDE 14.000´DEN FAZLA AĞACI KURTARDIK!

Çevreci çözümleri ile dikkat çeken Daikin Türkiye, lojistik çalışmalarında yeşil dönem başlattı. 6 ay gibi kısa bir sürede 35 hektarlık orman alanının korunmasını sağlamış oldu.

77528 5

DAIKIN´DEN YAZ-KIŞ TÜKETİCİ DOSTU ZHARA KLİMA!

Hem akıllı hem de ekonomik klima Zhara, dört mevsim konfor sağlıyor. Tüm Daikin inverter klimalar gibi en yüksek performansı en az enerji ile sağlayan Zhara, hem ısıtma hem de soğutma amaçlı kullanımı ile dört mevsim konfor yaşatıyor.

79526 5

Daikin´den Klima alan herkes Türkiye´nin Canı´na destek oluyor.

Dünyanın lider klima üreticisi Daikin, WWF-Türkiye ile birlikte nesli tehlike altında olan canlı türlerini koruma altına alıyor. Nesli tükenmekte olan canlılara Daikin ve müşterileri yardım eli uzatıyor

78587 5

Galatasaray İle Daikin Türkiye Arasındaki Sponsorluk Anlaşması Yenilendi

Galatasaray Spor Klübü ve Daikin Türkiye, aralarındaki sponsorluk anlaşmasını yenileyerek yola birlikte devam etme kararı aldı. Sponsorluğun yenilenmesinin ardından, Galatasaray Daikin Bayan Voleybol Takımı, sezona iddialı bir başlangıç yaptığını ilan etti.

82669 5

Yeni sezonda futbol keyfi Daikin konforu ile yaşanacak

EYLÜL AYI BOYUNCA DAIKIN KLIMA ALANA DIGITURK ÜYELİĞİ 1 YIL BEDAVA! Eylül ayı boyunca Daikin, klima alan herkese 1 yıllık Digitürk üyeliğini Lig TV Şampiyonluk Paketi veya Sinema Paketi ile birlikte hediye edecek.

82617 5

Daikin´den yaprak hışırtısı kadar sessiz Çalışan yeni nesil klima ´Mira´

SESSİZ SESSİZ ÇALIŞIRKEN, BAKTERİLERİ YOK EDİYOR. Sezonsal verimlilik kriterlerine uygun üstün enerji tasarrufu sağlayan yeni modelleri ile bu yaza damgasını vuran Daikin, son olarak Mira serisi klimaları tüketicinin beğenisine sundu.

104179 5

VIKIGEN INFINITY RESORT - SPA OTEL´E DAIKIN İLE GELEN KONFOR

Alanya Sahilinde Sıradışı Mimarisiyle Dikkat Çeken Vikingen Infinity Resort Spa Otel, Ağustos Ayında Kapılarını Açıyor. 40 Bin Metrekare Alan Üzerine Kurulu Olan Otel, İskandinav Etkileri Taşıyor. Projenin Isıtma Ve Soğutma Çözümleri ise Dünya Devi Daikin?e Emanet.

81559 5

Daikin, Türkiye´nin İlk 1000 İhracatçısı Arasında

Daikin Türkiye de Türkiye 2012 yılı ihracatında TİM üyesi olan 55.000 ihracatçı firma arasından ilk 1000 firma içine girdi.

78402 5

Daikin´den GS Bonus´a Özel Kampanya

Daikin´den GS Bonus´a özel 1000TL ve üzeri harcamanıza 100 TL bonus, Üstelik 12 taksit ve 3 ay erteleme fırsatıyla.

79553 5

Kullandıkça Kazandıran Klima

Sıradan bir A sınıfı klima kullanan aile ile AB standartlarında A sınıfı bir klima kullanan aile arasındaki fark. A Sınıfı Klimada Yeni AB Standardı Daikin´de

82236 5

TASARRUFTA ÖNCÜ DAIKIN!

Ocak 2013?te Avrupa Birliği üyesi her ülkede sezonsal verimlilik sistemine geçildi. Daikin?in klimalardaki enerji verimliliği yönetmeliği konusunda Avrupa Birliği Konseyi nezdinde yaptığı çalışmaların bunda payı büyük. Avrupa´da sezonsal verimlilik kriterlerine uygun üretime başlayan öncü klima markası da Daikin oldu.

79091 5

Daikin Kelime Oyunu´na Sponsor oldu!

Daikin son dönemin en popüler ve kaliteli yarışma programı olan, Türk Dil Kurumu dahil, birçok kurum tarafından ödüllendirilen İhsan Varol?un sunduğu, Bloomberg HT de yayınlanan yarışma programı Kelime Oyunu?na Sponsor oldu!

88888 5

Yılın Markası kategorisinde Daikin yılın Starı seçildi.

Aylık Ekonomi Dergisi Ekovitrin´in düzenlediği yılın starları anketinde Yılın Markası kategorisinde Daikin yılın starı seçildi. Bizi bu ödüle layık gören değerli tüketicilerimize teşekkür ederiz.

78076 5

Airfel, İstanbul bayileri ile buluştu

Dünya iklimlendirme sektörü Daikin bünyesinde faaliyet gösteren Airfel, İstanbul´daki bayileri ile bir araya geldi. Airfel´in yeni ürünlerini tanıtıldığı toplantıda, markanın Daikin çatısı altında büyüyen hedefleri de bayiler ile paylaşıldı.

80647 5

Daikin Türkiye iddialı hedeflerini servisleri ile paylaştı

Daikin Türkiye Antalya´da düzenlediği toplantıda Türkiye genelindeki servisleri ile bir araya gelerek büyüme hedeflerini paylaştı. Daikin Türkiye CEO´su Hasan Önder, Sektörün en geniş ürün gamına sahip şirket olarak bu yıl da en hızlı büyüyen şirket biz olacağız.

79275 5

Daikin Türkiye Effie Ödülüne Layık Görüldü

Başarımızı Belgelendirdik Dayanıklı Eşyalar kategorisinde (beyaz eşya, mobilya, ev aletler, elektronik ürünler.. vs) Effie ödülüne laik görülen 3 markadan biri olduk.

80003 5

Daikin Türkiye Hep birlikte zirveye

İklimlendirme sektörünün önde gelen şirketlerinden Daikin Türkiye, başarı ile tamamlanan 2012 yılının ardından bayilerini Beyrut´ta ağırladı. Hep birlikte zirveye sloganı ile gerçekleşen buluşmada Daikin Türkiye CEO´su Hasan Önder, hedeflere emin adımlarla ilerlediklerini vurguladı.

76810 5

Isıtmada ilk 3´ü hedefleyen Daikin Frankfurt´ta gövde gösterisi yaptı

Dünyanın en büyük ısıtma soğutma ve enerji fuarı olan ISH Frankfurt, bu yıl Daikin, Rotex ve Airfel markalarının ısıtma sektöründeki iddiasına tanık oldu. Avrupa ısıtma pazarının ilk 3 oyuncusundan biri olmayı hedefleyen Daikin, 3 markasıyla birlikte katıldığı fuarda büyük ilgi gördü.

77994 5

Daikin AB´nin 20/20/20 drektiflerine uydu VRV IV ile yüzde 28 tasarruf sağladı

Dünyanın en büyük klima üreticisi Daikin, Avrupa Birliği´nin (AB) 20/20/20 politikasına uygun olarak geliştirdiği yeni ürünü VRV IV dış ünitesi ile yıllık yüzde 28 varan enerji tasarrufu sağladı.

81114 5

Avrupa İş Ödülleri Organizasyonun Ana Sponsoru Daikin

Avrupa?nın en prestijli ödüllerinden olan Londra merkezli European Business Awards?ın (Avrupa İş Ödülleri), global yarışmasında Türkiye?yi temsil edecek ?Ulusal Şampiyonlar? Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı?nın katıldığı büyük bir törenle açıklandı.

77752 5

Eco-Label ödüllü Daikin Altherma

Faaliyete geçtiği günden bu yana tüm dünyada iklimlendirme teknolojilerinin gelişimine öncülük eden Daikin, Eco-Label ödüllü Altherma ısı pompası ile yeni ve yenilenmekte olan yapılara verimli, ekonomik, çevre dostu ve yüksek konforlu çözüm sunuyor.

78927 5

´Kırmızı yelekli´ dünya şampiyonu İstanbul´a geldi.

Dünya Bilardo Şampiyonu Daniel Sanchez, bu yıl Daikin sponsorluğunda düzenlenen BilardoMax Ligi için İstanbul´a geldi. Amatör sporculara Dünya Şampiyonu Sanchez ile yarışma fırsatı veren Daikin BilardoMax´ın yarın oynanacak final maçı nefes kesecek.

78739 5

DAIKIN TÜRKİYE HEDEFLERİNİ BÜYÜTTÜ!

Daikin Türkiye yüzde 52 büyüdü 2013´te çıtayı daha da yükseltti. Isıtma ve soğutma sektörünün önde gelen kuruluşlarından Daikin Türkiye, 2012 yılında tüm hedeflerini aşarken, 2013 yılına da iddialı bir başlangıç yaptı.

78275 5

Değişken Soğutucu Akışkan Debili Sistemlerde Yenilikler

Taksim ve Kadıköy?de Makine Mühendisleri Odası?nda Daikin sunumu 23.01.2013 Çarşamba 14:00 ? Taksim Şubesi 24.01.2012 Perşembe 14:00 ? Kadıköy Temsilcilik Katılım Ücretsizdir.

77529 5

Dörtlü Final´de ev sahibi Galatasaray Daikin

Galatasaray Daikin, 9-10 Mart tarihlerinde yapılacak Kadınlar Voleybol Şampiyonlar Ligi´nde Dörtlü Final´in ev sahipliği hakkını aldı.

80292 5

Azerilerden Daikin´e yoğun ilgi

İklimlendirme sektörünün dünya devi Daikin, Azerbaycan?da Aqua-therm Bakü Fuarı?na katıldı. Global sektör profesyonellerini buluşturan Uluslararası Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Klima, Yalıtım ve Tesisat Fuarı Aqua-therm Bakü?de Daikin standı ilgi odağı oldu.

79918 5

Airfel Güvenli Kombi Kampanyası´nda Mutlu Son

Airfel Güvenli Kombi Kampanyası?nda MERCEDES C180 Kazanan Bayi Belli Oldu. İklimlendirme sektöründe dünyanın bir numaralı klima üreticisi Daikin?in ?Airfel Güvenli Kombi Kampanyası? sona erdi. Mercedes C180?in sahibi Airfel Çorum bayisi Yücel İnşaat oldu.

81906 5

ECZACIBAŞI VİTRA -GALATASARAY DAIKIN KUPA HEYECANI

Galatasaray Daikin bayan Voleybol takımı Daikin sponsorluğu altında bu akşam ilk kupa maçını yapıyor olacaktır.

80958 5

Galatasaray Bayan Voleybol Takımı´nın İsim Sponsoru Daikin Türkiye Oldu!

Galatasaray Spor Kulübü ile Daikin Türkiye arasında imzalanan sponsorluk anlaşmasıyla Daikin Türkiye, Galatasaray Bayan Voleybol Takımı?nın isim hakkı sponsorluğunu üstlendi.

80394 5

EN BAŞARILI DAIKIN BAYİLERİ İSPANYA´YI GEZDİ

Mart ayında Kıbrıs?ta gerçekleştirilen Daikin Bayi Toplantısında en başarılı 10 bayimize çift kişilik İspanya seyahati hediye etmiştik. Bayilerimiz 27-30 Eylül tarihlerinde bu rüya tatili gerçekleştirme şansı buldu.

77692 5

AIRFEL VE ZASS İRAN FUARINDA

15-18 Eylül tarihleri arasında Tahran?da 12.?si düzenlenen Confair Yapı Fuarı?na Zass ve Airfel standlarımızla katıldık. Daikin Türkiye yöneticilerimiz ve bölge temsilcilerimizin ziyaretçileri karşıladığı fuarda hem Zass hem de Airfel markaları, arkalarındaki Daikin global gücünü yansıtan standlarıyla ilgi çekti.

81870 5

INFOMOBİLLERİMİZ YEREL FESTİVALLERİ GEZİYOR

Türkiye?nin her yerinde yerel halka en etkin şekilde ulaşmamızı sağlayan infomobillerimiz bu ay da çeşitli etkinliklerde bayilerimize destek oldu. Bu etkinliklerin yanı sıra doğalgazın yeni ulaştığı bölgelerde de düzenli çalışmalarımız devam ediyor.

77182 5

Erbil, Irak´ta düzenlenen Project Iraq 2012 5. Uluslar Arası Yapı ve Çevreci Teknoloji Fuarı

Erbil, Irak?ta düzenlenen Project Iraq 2012, 5. Uluslar arası Yapı

86497 5

Isı pompalarıyla enerji kazanıyoruz

2010 yılında Daikin Europe N.V.; ısı pompaları kullanılan sıfır enerjili bina (nZEB) konseptleri geliştirmek için en büyük Avrupa araştırma enstitüleriyle güçlerini birleştireceğini açıklamıştı. Almanya?nın Ruhr bölgesinde bir test binası inşa edildi ve 2012 Şubat ayının sonunda, bir yıllık kullanımdan sonra binanın performansı dengelendi.

79821 5

Dünya klima devi Daikin´den bir dev satın alma daha

Dünya klima devi Daikin?den bir dev satın alma daha... Daikin ABD?nin en büyük ikinci üreticisi olan Goodman Global?in tamamını 3.7 milyar dolara almak için anlaşmaya vardı.

78836 5

ECO HEATING SYSTEMS HOLLANDA GEZİSİ

11-13 Temmuz 2012 tarihleri arasında 15 kişilik bir grubu Daikin Isıtma Sistemleri Bölüm Müdürü Ercan Uzundurugan ve Isıtma Ürün Şefi Can Ustalı rehberliğinde Hollanda?da yer alan Eco Heating Systems fabrikasında ürün ve sistem eğitimi için misafir eden Daikin, eğitim boyunca konuyla ilgili seminerler de verdi.

79034 5

BROŞÜR DAĞITIM ETKİNLİĞİ

Temmuz ayında Türkiye?nin her yerinde bulunan bayilerimiz için broşür dağıtım etkinliği gerçekleştirdik. Amacımız bayii çevresinde bulunan tüketicilerin kapısını çalarak birebir iletişim ile bayiimize yönlendirmekti.

78471 5

ŞİLE FUTBOL TURNUVASI´NDA DAIKIN

Şile?de yaklaşık 10 yıldır her yaz düzenlenen halı saha futbol turnuvasında, Genel Müdür Yardımcımız Sn.Zeki Özen Bey?in liderlik ettiği Daikin ve Airfel takımlarımız da yarıştı.

84469 5

HASAN ÖNDER DAIKIN EUROPE YÖNETİMİNDE

Çok uluslu şirketlerin yönetim kurullarında görev alan Türk yöneticilerin, en son örneği Daikin Türkiye CEO?su Hasan Önder oldu. 16 milyar doları aşan cirosuyla dünya klima sektörünün lideri olan Daikin, Hasan Önder?i Avrupa?daki şirketinin Yönetim Kurulu?na atadı.

81727 5

DAIKIN TÜRKİYE İLK 6 AYDA YÜZDE 65 BÜYÜDÜ!

Isıtma-soğutma sektörünün öncü firması Daikin Türkiye, yılın ilk 6 ayında cirosunu geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 65 oranında artırarak, 285 milyon TL?ye yükseltti. Sektör ortalamasının çok üzerinde büyüyerek yıllık ciro hedefinin yüzde 55?ine ilk 6 ayda ulaşan Daikin Türkiye, böyle

78557 5

JAPON DEVLERİ TÜRKİYE´DE BULUŞARAK, DAIKIN´IN GLOBAL STRATEJİLERİNİ KONUŞTU

Dünyanın en önemli Japon şirketlerinin üst düzey yöneticileri Türkiye´de bir araya geldi. Japon klima devi Daikin´in ev sahipliğinde İstanbul´da buluşan Japon devleri, bu toplantıyla Türkiye´nin potansiyeline olan inançlarını vurguladı. Japon heyet, Hendek´te bulunan Daikin üretim tesisinin bahçesine sonsuzluğu ve

76894 5

İHRACATTA EN HIZLI BÜYÜYEN ŞİRKET: DAIKIN TÜRKİYE

Son bir yılda ihracatını yüzde 46 oranında artıran Daikin Türkiye, iklimlendirme sanayisinde birincilik ödülüne layık görüldü.

27612 5

CEO CLUB´TA DAIKIN

CEO Club üyeleri, Daikin sponsorluğunda düzenlenen ?CEO Band? etkinliğinde yazı birbirinden eğlenceli şarkılar ile karşıladı. CEO Band etkinliğinde müziğe gönül vermiş geniş bir skalayı biraya getiren Daikin, CEO?lara gençlere ve izleyicilere unutamayacakları bir müzik ziyafeti yaşattı.

87346 5

SODEX ÇEKİLİŞ TALİHLİLERİ BELLİ OLDU

ISK ? Sodex Fuarı?nın ziyaretçileri aldıkları biletlerle çekilişe katılarak hediye yağmuruna tutuldu. 10 şanslı katılımcıya Daikin FTXN-L 9000 BTU Model Klima, 10 şanslı katılımcıya da Airfel DIGIFIX DUO KM1-24CE Model Kombi hediye edildi.

78529 5

SERVİS EĞİTİMLERİ

Servis Departmanımızın eğitim faaliyetleri senenin başından beri durmaksızın devam etmektedir.

81014 5

INFOMOBİL MANAVGAT KÜLTÜR VE EĞLENCE FESTİVALİ´NDE

Bayiimiz Taykar sogutma ile bu yıl 2. kez düzenlenen Manavgat festivaline İnfomobil aracımızla katıldık.3 günde yaklaşık 100.000 kişinin ziyaret ettiği festivalde İnfomobil aracımız büyük ilgi gördü.

84822 5

Daikin ´in Eskimo´su , Alışveriş´e Çıktı

Daikin?in Eskimo karakteri, şimdi de Erdil Yaşaroğlu çizgisiyle... 9-29 Haziran 2012 tarihleri arasında gerçekleşen İstanbul Shopping Fest (ISF) kapsamında şehrin caddelerini şenlendiren dev çantalarda yerini alan Daikin, Erdil Yaşaroğlu karikatürleriyle festival ruhunu yansıtıyor.

77425 5

Dev bir değişim; Sezonsal Verimlilik

DAİKİN SEZONSAL VERİMLİLİĞE LİDERLİK EDİYOR Avrupa ülkeleri 2013 yılından itibaren ısıtma ve soğutma cihazlarının gerçek enerji verimliliğini ölçen ?sezonsal verimlilik? kriterine geçiyor.

89782 5

DAIKIN YENİ ÜRÜNÜ VRV IV İLE YÜZDE 25 TASARRUF SAĞLIYOR

Dünya klima devi Daikin, 4. nesil VRV ile yine standartları belirliyor. VRV IV, sektörün öncüsü VRV çözümüne önemli yenilikler ekleyerek verimlilik adına çıtayı daha da yükseltiyor.

76910 5

Bayilerimiz Heating Days seminerlerinde bir araya geldi.

25 Nisan?da Danışmanlık Satış Müdürü Sayın Turgay Yay ve Bireysel Sistemler Satış Müdürü Sayın Hüseyin Mulhan ?ın eşlik ettiği 13 bayiimiz Belçika?da Daikin Europe tarafından düzenlenen ?Heating Days? seminerlerinde bir araya geldi.

89172 5

DAIKIN Kıbrıs Kupası´nı Doğan Türk Birliği aldı.

DAIKIN Kıbrıs Kupası?nı penaltılarda Küçük Kaymaklı?yı mağlup eden Doğan Türk Birliği aldı.

87367 5

VRV IV İlk defa Sodex 2012´de!

2-5 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi 8.Hall A08. VRV IV İlk defa Sodex 2012´de!

78957 5

14-16 ŞUBAT ADANA ISH DOĞALGAZ FUARINDA DAIKIN RÜZGARI!

16-19 Şubat tarihleri arasında Adana?da düzenlenen ISH fuarına, Daikin Isıtma ve Soğutma Sistemleri olarak katılım gerçekleştirdik. Fuar süresi boyunca katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği standımızda Airfel ve Daikin ürünlerinden oluşan geniş ürün seçeneklerimiz tanıtıldı.

78490 5

5 İLDE İNFOMOBİL ETKİNLİKLERİ

Ocak ayında başlayan ve Şubat? ta da devam eden infomobil çalışmalarında 5 ilde infomobil etkinliği düzenlendi.

80102 5
Web Tasarım IDS