Yeni nesil Sky Air RZQG tüm mevsimler için optimum çözüm.

DAIKIN ISITMA VE SOĞUTMA SİSTEMLERİ SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

 

Yeni nesil Sky Air® – RZQG: tüm mevsimler için optimum çözüm

Daikin sezonsal verimliliğe giden yolu açıyor

Avrupa, 20/20/20 politikasıyla enerji performans çıtasını yükseltti: 2020 yılında %20 daha az CO2 üretimi, %20 daha fazla yenilenebilir enerji kullanımı ve %20 daha az temel enerji tüketimi. Bu çerçevede, AB'nin Enerji ile İlgili Ürünler Direktifi (ErP ya da anıldığı adıyla Eco Tasarım Direktifi), üreticilerin enerji kullanan ürünlerine entegre etmeleri gereken iyileştirilmiş enerji verimliliği gibi minimum Eco tasarım şartlarını belirtmektedir. 12kW altındaki klimalar için minimum şartlar, performansı daha iyi temsil eden bir sisteme dayanacaktır: sezonsal verimlilik. Klimalar için ErP 1. ve 2. aşamaları sırasıyla 2013 ve 2015'ten önce yürürlüğe girmeyecek olmasına rağmen Daikin Europe N.V. daha sıkı olan Eco Tasarım prensiplerini hafif ticari uygulamalar için yeni Sky Air® serisine entegre etmiş olan ilk üreticidir. Bu Daikin'in çevre üzerindeki olumsuz etkileri azaltma hedefine olan bağlılığının bir göstergesidir.

Gerçek yaşam performansının ölçümü
Avrupa'nın uzun zamandır ürün performansının objektif ölçümlerine ihtiyacı vardı. Bu ölçümler, üreticilerin karşılaması gereken minimum şartların belirlenmesini ve tüketicilere, ürün satın alırken akıllı tercihler yapabilmeleri için klima performansı ile ilgili bilgiler vermelerini sağlamaktadır. Mevcut ölçüm yöntemi – nominal verimlilik – sınırlamalara sahiptir, ilan edilen performans ile gerçek performans arasında önemli bir boşluğa neden olmaktadır.

Eco Tasarım Direktifi'nde daha kesin olan bir ölçüm yöntemi – sezonsal verimlilik – geliştirilmiştir. Sezonsal ve nominal hesaplama arasındaki temel farklar soğutma ve ısıtma için bir yerine çok sayıda değerlendirme sıcaklığının kullanılması ve çalışma hesaplamasında tam kapasite yerine kısmi kapasitenin entegrasyonu olmuştur. Sistemlerin çoğu ağırlıklı olarak kısmi yük altında çalıştığı için yeni metodoloji beklenen gerçek yaşam performansını daha iyi göstermektedir. Yeni sezonsal verimlilik hesaplaması ayrıca cihazların bekleme modu (standby) gibi yardımcı modlarda tükettikleri enerjiyi dikkate alacaktır. 

Daikin şimdiden başladı: Sezonsal serisi
Daikin, yüksek seviyede çevresel performansa sahip ürünleri piyasaya sunmaktan gurur duyuyor. Daikin, Eco Tasarım için belirlenen son tarihten çok önce, 2010 ilkbaharında Sky Air® Sezonsal İnverter'i piyasaya sundu. Sky Air® serisi çevre üzerinde yaratabileceği yüksek seviyedeki potansiyel olumsuz etkileri nedeniyle seçildi: yüksek satış rakamları ve yıllık çalışma saatlerinin fazla olması nedeniyle hafif ticari uygulamalar yıllık enerji tüketiminin en büyük bölümünü temsil etmekte. 

Sky Air® serisinin bu öncü gelişimi yeni RZQG-L serisinde daha da fazla sezonsal verimlilik ile devam ediyor ve daha şimdiden 2015'in zorlu şartlarını karşılıyor. Tüm sıcaklık dağılım eğrisi boyunca optimize edilen inverter kontrolü, optimum kısmi yük performansı sağlayarak, gerçek yaşam çalışma koşullarında yüksek değerler elde edilmesine imkan tanıyor. Yeni tasarlanan kompresör, ısı eşanjörü ve geliştirilmiş yardımcı modlar ise performansı daha da fazla arttırıyor. Bu yeni tasarım sayesinde, sezonsal verimlilik için optimize edilmiş olan Sky Air® RZQG-L dış üniteleri gerçek yaşam koşullarında mevcut Sky Air® Sezonsal İnverter'e kıyasla %20'den daha fazla ve non-inverter sistemlere kıyasla da %50'den daha fazla ortalama sezonsal verimlilik sağlıyor; böylece AB Komisyonu'nun 20-20-20 hedeflerine katkıda bulunuyor. 

Yeni Sky Air® sezonsal serisi, yüksek sezonsal performansının yanı sıra, geniş çalışma aralığı, mevcut boruları yeniden kullanma imkanı ve gece sessiz çalışma modu gibi birçok özelliği taşımaktadır. Bu yeni seri, yeni tasarlanan sezonsal Sky Air® iç üniteleri, yeni dairesel atışlı kaset (FCQG) ve tavan tipi kaset (FHQG) ile birlikte kullanılabilir.

 

Diğer Haberler

Web Tasarım IDS