DAIKIN ISI GERİ KAZANIMLI HAVALANDIRMA CİHAZI VAM FA5 İLE HAVANIZI DEĞİŞTİRİYOR

DAIKIN ISITMA VE SOĞUTMA SİSTEMLERİ SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

DAIKIN ISI GERİ KAZANIMLI HAVALANDIRMA CİHAZI VAM FA5 İLE HAVANIZI DEĞİŞTİRİYOR

Pencere açmanıza gerek yok bırakın temiz hava içeri girsin.

 

Günümüzün modern mimarisi pencere açmanıza olanak tanımasa da, Daikin ısı geri kazanımlı havalandırma sistemleri ile taze hava ihtiyacınızı karşılıyor. Daikin ısı geri kazanımlı havalandırma cihazları, ısıtma ve soğutma verimini düşürmeden sağlık ve konfor için gerekli kaliteli hava ihtiyacınızı karşılamanıza yardımcı oluyor.

 

Sağlıklı bir yaşam için soluduğumuz hava kalitesini artırmak amacıyla Daikin ısı geri kazanımlı havalandırma sistemleri, yaşadığımız evden çalıştığımız ofis ortamına kadar tüm mekanlarda konfor sunuyor. İçerideki kirli havayı alıp, dışarıdaki havayı iç koşullara uyarlayarak veren Daikin ısı geri kazanımlı havalandırma cihazı VAM FA5, sağlık, konfor ve enerji tasarrufunu bir arada sağlıyor. Daikin Türkiye’nin Hendek Üretim Tesisleri’nde üretilen VAM FA5;  konut, ticari ve VRV uygulamaları ile beraber kullanılabiliyor. Daikin ısı geri kazanımlı havalandırma cihazları, ısıtma ve soğutma ihtiyacınızdan bağımsız olarak havalandırma olanağı sunuyor.

ISI GERİ KAZANIM CİHAZLARI NEDEN GEREKLİ?

Günümüzün modern mimarisi, yaşadığımız şehirdeki hava koşulları ya da ısıtma ve soğutma veriminin düşürülmek istenmemesi gibi nedenler pencereleri açmamıza olanak tanımıyor. Ancak kapalı mekanlar sağlık ve konfor için kaliteli hava ihtiyacımızı daha da artırıyor. Bulunulan ortamdaki insan sayısı, ortamda sigara içilip içilmemesi, kötü kokuların oluşması gibi bir çok etken baş ağrısı gibi şikayetleri de beraberinde getiriyor. Kapalı bir mekanda bizi çevreleyen hava sıcaklığının, nem oranının, solunan havanın sirkülasyonunun ve temizliğinin sürekli istenen koşullarda tutulması önemli bir ihtiyaç olarak öne çıkıyor. İşte bu ihtiyacı karşılamak üzere geliştirilen ısı geri kazanım cihazları yaşanılan tüm mekanlarda sağlık ve konfor için gerekli kaliteli havayı solumanızı sağlıyor.

DAIKIN VAM İLE ‘HEP’ TEMİZ HAVA

DAIKIN VAM İLE ‘HEP’ TEMİZ HAVA

Konutlardan ofislere kadar yaşanılan tüm ortamlarda taze hava ihtiyacınızı karşılamak üzere geliştirilen Daikin ısı geri kazanım cihazı VAM FA5, ısı eşanjör elemanı HEP (Yüksek verimlilikte kağıt) ile farkını ortaya koyuyor. Selülozik, yanmaya karşı dayanıklı, verimi yüzde 75’in üzerinde tutan, ısı ve nem geri kazanımını birlikte sağlayan, giriş ve çıkış havalarını birbirine karıştırmayan, küf–mantar önleyici bir maddeyle kaplanmış, havayı temiz tutan HEP elemanı, özel tasarımı ile de farklılık yaratıyor. Dayanıklılık ve güvenilirlik açısından hareketli parçalar olmadan tasarlanan HEP elemanı, besleme havası geçişi ve çıkış havası geçişi, besleme ve çıkış havalarının karışmasını önlemek için sağa doğru açılandırılarak ayarlanıyor.
 

Isı geri kazanımlı havalandırma modu ve normal havalandırmanın doğru biçimde kullanılması enerji tasarrufu sağlıyor. Daikin VAM FA5 cihazının kumandasından otomatik modun seçilmesi, havalandırmanın uygun biçimde çalışması ve ısıtma-soğutma verimliliğin artırılması için yeterli oluyor.  Sahip olduğu ısı sensörü sayesinde Daikin VAM FA5, cihazın ısı geri kazanım mı yoksa bypass modunda mı çalışacağına karar vererek ısıtma/soğutma yükünde azaltma yapıyor. Daikin VAM FA5 sahip olduğu özelliklerle ısıtma/soğutma yükünde toplam yüzde 31 oranında azaltma yaparak kullanıcısına tasarruf sağlıyor.

Daikin VAM FA5 tazeleme fonksiyonunda ise, besleme havasının hacmi, uzaktan kumanda ile çıkan havanın seviyesinden daha yüksek bir seviyeye ayarlanabiliyor. Bu şekilde yüzde 15’e kadar pozitif basınç oluşturarak kötü kokuların içeriye girmesini önlediği gibi kış mevsiminde de dışarıdaki havanın içeriye girmesini önlüyor. Aynı zamanda çıkış havasının hacmi, uzaktan kumanda ile besleme havasının seviyesinden daha yüksek bir seviyeye ayarlanarak yüzde 15’e kadar negatif basınç da oluşturulabiliyor. Bu şekilde örneğin; havayla taşınan bakterilerin havada dolanımı engellenerek tahliye ediliyor.

Mobilya, dekorasyon ve tesisat için maksimum alan gerektiren mağazalar, restoranlar veya ofisler için ideal çözüm sunan VAM FA5, 500-2000 (m3/h) kapasite aralığında geniş bir ürün gamına sahip bulunuyor.

Diğer Haberler

Web Tasarım IDS