YALI ATAKÖY, VRV SİSTEMLERİN MUCİDİ DAIKIN´İ TERCİH ETTİ

DAIKIN ISITMA VE SOĞUTMA SİSTEMLERİ SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

Yalı Ataköy sakinleri, iklimlendirmeyi Daikin farkıyla yaşayacak.

YALI ATAKÖY, VRV SİSTEMLERİN MUCİDİ DAIKIN´İ TERCİH ETTİ

Yalı Ataköy projesi sakinleri yüksek verim, enerji tasarrufu ve konforu iklimlendirme sektörünün öncüsü Daikin farkıyla yaşayacak.  Alpar Mimarlık tarafından tasarlanan ve konut, apart otel ve alışveriş tesislerinden oluşan Yalı Ataköy projesinde VRV IV Heat Pump ve Heat Recovery Dış Üniteler, VRV iç üniteler, Duvar Tipi Şık İç Üniteler, KNX otomasyon arayüzü ve I Touch Manager Kontrol Ünitesi kullanılacak.
 

İklimlendirme tercihlerini Daikin’den yana yapan iklimlendirme konusunda geleceğin yüksek verim ve enerji tasarrufu sağlayacak gayrimenkul projelerine Yalı Ataköy’de katıldı. Yalı Ataköy projesi sakinleri, Daikin VRV IV dış üniteler sayesinde eş zamanlı olarak ısıtma ve soğutma ihtiyaçlarını karşılarken aynı zamanda yıllık yüzde 28’e varan enerji tasarrufundan yararlanacak.

Özyazıcı İnşaat tarafından, Bakırköy Galeria AVM’nin yanında inşa edilen ve Alpar Mimarlık tarafından tasarlanan Yalı Ataköy Projesi’nde apart otel, konutlar ve alışveriş tesisi gibi karma yaşam alanları bulunuyor. Yalı Ataköy projesi, toplamda 72 bin 864 metrekare arsa alanı üzerinde hayata geçiriliyor. Proje içerisinde 215 bin metrekare üzerine inşa edilen Yalı Ataköy Evleri toplamda 16 katlı 5 bloktan oluşuyor. Yalı Ataköy Evleri’nde bulunan 512 konut için split tip şık iç ünite ile VRV Heat Pump Dış üniteler, 78 ticari alan için ise VRV Heat Pump Dış ve İç üniteler tercih edildi.

YALI ATAKÖY, VRV SİSTEMLERİN MUCİDİ DAIKIN´İ TERCİH ETTİVRV IV HEAT PUMP DIŞ ÜNİTELER

Daikin’in ticari binalara yönelik öncü VRV teknolojisi, optimum kompresör verimliliği sağlamak üzere Daikin’in değişken soğutucu akışkan debi teknolojisi ile inverter kontrolünü kullanarak VRV Heat Pump daha yüksek COP/EER değerlere ulaşıyor. Daikin VRV IV sistemlerinin en büyük tercih sebeplerinin başında, eş zamanlı ısıtma ve soğutma yaparken, daha kolay montaj ve daha düşük karbon salınımı gibi özellikleri yer alıyor. Daikin, VRV IV Heat Pump RXYQ-T modeli ile doğru sıcaklık kontrolü, taze hava temini, klima santralleri, Biddle hava perdeleri ve sıcak hava üretimi yalnızca tek bir temas noktası gerektiren tek bir sistemde bir araya getiriliyor. Her türlü binaya monte edilmeye uygun olan RXYQ-T dış üniteler, 78,4 Pa’ya varan yüksek cihaz dışı statik basıncı sayesinde bina içine de monte edilebiliyor.  Otomatik soğutucu akışkan sızdırmazlık kontrolü sayesinde F gazı mevzuatına uyumlu olan dış ünitelerin, minimum boru uzunluğu 190 metre ve toplam boru uzunluğu 1000 metredir.  8’e kadar çıkan COP değerleriyle maksimum verimlilik için ısı geri kazanımlı tam entegre çözüm sağlayan VRV IV Heat Recovery REYQ-T dış ünitelerde, kullanıcılar için anlık ısıtma ve soğutma ile mükemmel konfor sağlıyor.  Soğutma gerektiren alanlardaki ısının ısıtma veya sıcak su gerektiren alanlara aktarılmasıyla ısıtma ve sıcak su üretimi sağlayarak yıllık %28'e varan oranlarda daha yüksek sezonsal verimlilik sağlıyor. VRV IV Heat Recovery REYQ-T ve VRV IV Heat Pump RXYQ-T dış üniteler, Daikin’in tasarımlarıyla ön plana çıkan Emura ve Nexura gibi modelleriyle uyum içerisinde çalışıyor. 

KNX ARAYÜZÜ

Daikin iç ünitelerinin KNX arayüzü üzerinden entegrasyonu sayesinde, klimalar, ışıklar ve panjurlar gibi birkaç cihazın merkezi bir kumandadan görüntülenmesi ve kumanda edilmesini sağlıyor. KNX arayüzün öne çıkan önemli bir özelliği, isteğiniz doğrultusunda programlama yapılabilmesidir. Örneğin; “Evde yokken çalışma” olarak kaydedilen program seçildiğinde klima, ışıklar ve panjurlar kapalı, alarm ise açıktır. KNX arayüzünün split ve VRV sistemler için 2 ayrı ürün gamı bulunuyor. KLIC-DD ve KLIC-DI, KLIC-DD arayüz modeli ile ev otomasyona split, BMS entegrasyonu için KLIC-DI model KNX arayüzü ile ise Sky ve VRV iç ünitelerine bağlanıyor.

YALI ATAKÖY, VRV SİSTEMLERİN MUCİDİ DAIKIN´İ TERCİH ETTİ

Diğer Haberler

Web Tasarım IDS