YENİ MEZUN OLDULAR, PASAPORTLARINI ALIP AVRUPA´DA ÇALIŞMAYA BAŞLIYORLAR

DAIKIN ISITMA VE SOĞUTMA SİSTEMLERİ SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

Dünyanın klima uzmanı Daikin'in uluslararası arenada sahip olduğu güç, Türkiye'nin geleceğini temsil eden gençler için benzersiz bir kariyer fırsatına dönüşüyor. Bu yıl ilki düzenlenen "Daikin Global Trainee" projesi kapsamında üniversiteden yeni mezun iki kişi Daikin Avrupa'da, iki kişi de Daikin Türkiye'de hem eğitim hem çalışma imkanına sahip oldu.

160 ülkede yürüttüğü faaliyetleri, ürün kalitesi, yenilikçi yaklaşımı ve iş hacmi ile dünyanın bir numaralı klima markası olan Daikin'in, uluslararası tecrübeye sahip insan kaynağı yetiştirilmesine öncülük etmek amacıyla hayata geçirdiği "Daikin Global Trainee" projesinin ilki sonuçlandı.

 

11 kişiden oluşan jürinin* yaptığı mülakat sonucunda Sabancı üniversitesi'nden Gülnur Durak ve Bilkent üniversitesi'nden Mert Gönlüşen, Daikin Avrupa'nın merkezi Belçika'da üç farklı departmanda üçer ay, daha sonra da Daikin Avrupa'ya bağlı bir ülkede 3 ay hem eğitim hem de çalışma hakkı kazandı. Konya Selçuk üniversitesi'nden Muhammet Mehti Taşyüz ve Boğaziçi üniversitesi'nden Roza Sarı ise Daikin Türkiye'de çalışma imkanına sahip oldu.

ülke sınırlarına bağlı kalmadan kendini geliştirme ve uluslararası tecrübeye sahip olma fırsatı yakalayan Gülnur Durak ve Mert Gönlüşen, 1 Ekim 2012 tarihi itibarıyla Daikin Avrupa'nın merkezi Belçika'da üç farklı departmanda üçer ay ve bu dokuz aydan sonra Daikin Avrupa'ya bağlı bir ülkede üç ay hem eğitim alıp hem de çalışacak. Genç profesyoneller daha sonra, Daikin Avrupa'ya bağlı farklı ülkelerde çalışma imkanına sahip olacak. Muhammet Mehti Taşyüz ve Roza Sarı ise Daikin Türkiye'de çalışma hayatına başlayacak.

 

Projeye; yurt içi ve yurt dışındaki üniversitelerin işletme ve mühendislik bölümlerinden, 1000'e yakın yeni mezun başvurdu. Başvurular ağırlıklı olarak Boğaziçi, Koç, İstanbul Teknik, Orta Doğu Teknik, Yıldız Teknik üniversitelerinden yapıldı.

 

 

Başvuru formları üzerinden Daikin Türkiye, Egon Zehnder International ve Bizz Consulting tarafından yapılan ilk değerlendirme sonucunda finale kalan 14 aday, jüri üyelerince mülakata tabi tutularak eğitim geçmişi, İngilizce düzeyi, kendini ifade edebilme yeteneği, liderlik ve girişimcilik özelliği, geleceğe yönelik hedefleri ve bunu sergileme kabiliyeti ile sivil toplum kuruluşlarında görev alma becerisi ve hobilerine göre değendirilerek projenin bu yılki kazananları belirlendi.

Jüri üyeleri*:

Mehmet Rauf Ateş / Doğan Burda 

Tayfun Bayazıt/ Bayazıt Danışmanlık 

Phlipe De Graeve / Ass.Director HR Daikin NV 

Serdar Erener/ Alameti Farika Ajans Başkanı

Tuna Gülenç / Daikin Türkiye Genel Müdür Yardımcısı

Frans Hoorelbeke/Chairman Daikin NV

Takayuki Kamekawa/ Daikin Türkiye Başkan Yardımcısı

Cemal Kişmir/ Cardiff/BNP Paribas 

Hasan önder/ Daikin Türkiye CEO 

Meral Tamer/ Milliyet Gazetesi Yazarı 

Servet Topaloğlu/ Nord Holding Türkiye CEO

Murat Yeşildere/ Egon Zehnder International 
 

YENİ MEZUN OLDULAR, PASAPORTLARINI ALIP AVRUPA'DA çALIŞMAYA BAŞLIYORLAR

Diğer Haberler

Web Tasarım IDS