Daikin, yüksek verimli ısı pompalarında piyasa lideri.

DAIKIN ISITMA VE SOĞUTMA SİSTEMLERİ SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

150.000 Daikin Altherma sistemi satıldı: Daikin, yüksek verimli ısı pompalarında piyasa lideri 


2006'da piyasaya sunuldu ve geçtiğimiz beş yıl içinde 150.000'den fazla Daikin Altherma sistemi satıldı. Bu dönüm noktası Daikin Europe'un ısı pompası portföyünü ve ayrıca tüm Avrupa'da satış ve servis ağını geliştirme çalışmalarına odaklandığı tarihi göstermektedir. Sonuç: Daikin bugün Avrupa'da ısı pompası temelli sistemlerde piyasa lideridir.

Verimli ısı ihtiyacını karşılamak için ısı pompası alanında yılların deneyiminden faydalanmak
Küresel ısınma ve tükenmekte olan fosil yakıtlar göz önünde bulundurulduğunda, piyasada geleneksel ısıtma sistemlerine alternatif olacak sürdürülebilir enerji verimli çözümler için bir açlık olduğu tartışmasız. Daikin bu nedenle ısıtma ve kullanım sıcak suyu ihtiyaçlarını verimli şekilde sağlamak için havadaki enerjiyi kullanan bir havadan-suya ısı pompası sistemi olan Daikin Altherma'yı 2006 yılında piyasaya sürdü. Daikin'in ısı pompası teknolojisinde 50 yılı aşkın deneyimi sayesinde Daikin Altherma anında bir başarı öyküsü oldu, daha 2007'de bile 10.000 ünite satılmıştı.

Sistemin olağanüstü performansı 2009 yılında Daikin Europe N.V.'nin havadan-suya ısı pompası sektöründe Ecolabel alan ilk üretici olmasıyla onaylandı, bu etiket Daikin Altherma düşük sıcaklık serisi için verilmişti. Bu etiket, ısı pompaları konusunda bir dizi AB genelindeki çevresel kriter bakımından Daikin Altherma düşük sıcaklık serisinin performansı hakkında piyasada bağımsız bir doğrulama sağlamış oldu.

Yenileme projeleri, apartmanlar ve ticari piyasalarda genişleme
Bu arada Daikin Altherma serisi yenileme projeleri ve ticari piyasalar için çözümler sunacak şekilde genişletildi. 2009 yılında piyasaya sunulan Daikin Altherma yüksek sıcaklık serisi 80° C'ye kadar çıkış suyu sıcaklıkları elde ederken yüksek verimliliği de koruyan bir kaskad teknolojisi kullanmaktadır. Bu teknoloji, yüksek sıcaklıklı radyatörler kullanan mevcut evler için ideal bir değiştirme çözümü sunmaktadır.

2010 yılından beri piyasada bulunan ödüllü Daikin Altherma Flex Tipi ise Daikin Altherma'nın faydalarını çok sayıda kişinin oturduğu binalar için de sağlamıştır. Bu sistem, ayrı iç üniteleri destekleyen bir veya daha çok dış ünite ile tek bir sistemde verimli ısıtma, soğutma ve kullanım sıcak suyu sağlamaktadır. İç üniteler ayrı alanların bağımsız kontrol ve faturalanmasını sağlayarak Daikin Altherma Flex Tipini apartmanlar ve ayrıca oteller ve spor & eğlence kompleksleri için ideal çözüm yapmaktadır.

Isı pompalarında piyasa lideri
Piyasanın bu gelişmelere tepkisi inanılmaz oldu, bugüne kadar 150.000 Daikin Altherma sistemi satıldı. Kazanılan bu başarı ışığında Daikin Altherma'nın yeni serisi 2012'de piyasaya sürülecek. 

Bu başarımızda büyüyen Daikin Altherma satış ve servis ağının da önemli bir rolü bulunmaktadır. Bu ağ, mevcut Daikin klima satış noktaları geliştirilerek ve bunların 2008'de Rotex ve 2011'de Airfel'in alınması gibi hedeflenen devralmalarla takviye edilmesiyle geliştirilmiştir. Bu sayede güneş kolektörleri, kullanım sıcak suyu boylerleri, konvektörler, yerden ısıtma sistemleri ve kondenser boylerleri de içeren eksiksiz bir ısıtma sistemleri portföyü sunmak mümkün olmuştur.

Daikin Avrupa Geliştirme Merkezi
Avrupa'ya yönelik tüm Daikin ısıtma ürünleri Avrupa'da geliştirilmekte ve üretilmektedir. Ostend, Belçika'da bulunan Daikin Avrupa Geliştirme Merkezi bu geliştirme çalışmalarının merkezidir. Bu Merkezin tesisleri arasında Daikin ısıtma sistemlerinin çalıştıkları yerlerin iklimlerine optimum şekilde uymasını sağlamak amacıyla 27 AB ülkesinin iklim koşullarının benzerini oluşturan kapsamlı deney odaları da bulunmaktadır.

Bugün Daikin Altherma sayesinde 150.000 konut ve ticari alan verimli yenilenebilir enerji ile ısıtılmaktadır. Genişletilen ve güçlü Daikin hizmet ağı sayesinde bu müşterilerimiz en yüksek kalitede profesyonel montaj ve servisten faydalanmaktadır.

Diğer Haberler

Web Tasarım IDS