İÇ TESİSAT BULUŞMASI DAIKIN SPONSORLUĞUNDA GERÇEKLEŞTİ

DAIKIN ISITMA VE SOĞUTMA SİSTEMLERİ SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

İÇ TESİSAT BULUŞMASI DAIKIN SPONSORLUĞUNDA GERÇEKLEŞTİDaikin, sektörüne katkı sağlayacak çalışmalara desteğini sürdürüyor.
Daikin, lideri olduğu iklimlendirme sektörünün gelişimine katkı sağlayacak çalışmalara desteğini devam ettiriyor. Daikin sektörün mevcut durumu ve geleceğini ilgilendiren konulardaki etkinliklere iştirak ederek, paydaşları ile bir araya gelmeyi hedefliyor.


İklimlendirme sektörünün öncü ve yenilikçi markası Daikin, sektörün gelişimine katkı sağlayacak çalışmalara desteğini sürdürüyor. Daikin’in sponsor olarak destek verdiği 3. Doğalgaz İç Tesisat Buluşması, sektörün mevcut durumuna ve geleceğine ilişkin önemli bilgi gelişmelere ışık tuttu.


Ankara’da faaliyet gösteren sertifikalı tesisat firmaları ile sektöre ürün ve hizmet sağlayan firmaları bir araya getiren 3. Doğalgaz İç Tesisat Buluşması 28 Ocak 2017 tarihinde gerçekleşti. Başkentgaz, ANDOSİAD (Ankara Doğalgaz Sertifikalı İşadamları Derneği)  ve Gastechnics Dergisi’nin iş birliğiyle düzenlenen etkinlik, sektörün önemli temsilcilerini buluşturdu. Bilkent Otel ve Konferans Merkezi`nde düzenlenen toplantıda, Andosiad Başkanı Cantürk Sangu, Başkentgaz Genel Müdürü Ahmet Yetik, Başkentgaz Ticari Direktörü Mustafa Erdoğdular konuşmaları ile katılımcıları bilgilendirdi.
 

Ankara’da doğalgaz projeleri artıyor

Andosiad Başkanı Cantürk Sangu, Ankara’da yapılan satışların yüzde 30’unun korsan firma ve ustalar tarafından yapıldığına dikkat çekerek, bu konuda BaşkentGaz’ın yürüttüğü çalışmalara destek verdiklerini vurguladı. Sangu; Ankara’daki çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi: “2005 yılından 2012 yılına kadar proje sayısı aynı kararlılıkta devam ederken, 2012 yılında Başkentgaz’ın özelleşmesiyle birlikte 2013 yılında bu sayı 65 binden 75 bin adete yükseldi. Doğalgazın 30 yıl önce geldiği Ankara’da her yıl muhtelif sayılarda proje üretiliyor, ancak ilk defa bu yıl bu kadar yüksek bir sayıya ulaşıldı. 2016 toplam 162.225 adet proje yapıldı. Bu projelerde 145 bin adet cihaz kullanıldı.”
Andosiad’ın 2017 yılı içinde bir çalışma tasarısı hazırladığını da hatırlatan Sangu; “Aile hekimi gibi her binanın tesisatçı hekimi olmasını istiyoruz. Tüm binaların doğalgaz işlemlerinden tek bir sorumlu firma olması yönünde tasarılarımızı inşallah bu yıl hayata geçireceğiz” dedi.

Başkentgaz Genel Müdürü Ahmet Yetik ise, katılımcılara proje sayıları, iç tesisat proje yetkisi olan firmaların performanslarıyla ilgili bilgi verirken, Başkentgaz Ticari Direktörü Mustafa Erdoğdular da yeni gelişmeleri aktardı. Erdoğdular; şunları söyledi: “Cihaz dönüşümü sürecine girmeyi ve 2017 yılında mesken periyodik kontrol sayısını 25.000 adete çıkartmayı hedefliyoruz. Ayrıca müşterilerimizin can ve mal güvenliğini sağlamak üzere son birkaç yıldır yürüttüğümüz çalışmalarımız var. Bu çalışmalarımız doğrultusunda eski cihazların değiştirilmesi için teknik açıdan gerekli kontrolleri yürütüyoruz.”

İÇ TESİSAT BULUŞMASI DAIKIN SPONSORLUĞUNDA GERÇEKLEŞTİ

Diğer Haberler

Web Tasarım IDS