DAIKIN CEO’SU HASAN ÖNDER SABANCI ÜNİVERSİTESİ IMIS’17 ETKİNLİĞİNDE GENÇLERLE BULUŞTU

DAIKIN ISITMA VE SOĞUTMA SİSTEMLERİ SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

DAIKIN CEO’SU HASAN ÖNDER SABANCI ÜNİVERSİTESİ IMIS’17 ETKİNLİĞİNDE GENÇLERLE BULUŞTU‘Her ne iş yapıyorsanız uzmanı olun ve her zaman sahaya yakın durun’
Sabancı Üniversitesi IMIS’17 etkinliğinde gençlerle bir araya gelen Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, iş hayatında edindiği tecrübeleri aktardı. Gençlere yaptıkları işte uzmanlaşmalarını öneren Önder, geleceğin yönetici adaylarına sahaya yakın durmaları gerektiğini anlattı. Önder iş hayatında rasyonel olmak kadar duygusal zekaya ihtiyaç olduğunu da vurguladı.


Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, üniversiteli gençlerle bir araya gelmeye devam ediyor.  Anadolu Üniversitesi Endüstri ve Verimlilik Kulübü tarafından 25 -26 Şubat tarihleri arasında Eskişehir’de düzenlenen 11’inci Mühendislik ve Yönetim Akademisi, kısa adıyla MÜYAK etkinliğinde gençlerle geleceği konuşan Hasan Önder, 4 -5 Mart tarihlerinde düzenlenen IMIS’17 (Industrial Engineering and International Summit) etkinliğinde de gençlerle bir kez daha bir araya geldi.

DAIKIN CEO’SU HASAN ÖNDER SABANCI ÜNİVERSİTESİ IMIS’17 ETKİNLİĞİNDE GENÇLERLE BULUŞTUSabancı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Topluluğu tarafından her yıl düzenlenen ve Sabancı Üniversitesi’nin en büyük kariyer etkinliği olan IMIS’17’de bu yıl ‘Passion - Tutku’ teması ele alınırken, iş, sanat ve akademi dünyasından pek çok konuşmacı gençlere farklı bakış açıları sundu. Bu etkinlik kapsamında kendi tecrübelerine ve kariyer yolculuğuna dayanarak önemli tavsiyelerde bulunan Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, gençlere girişimci, inovatif ve yaptıkları işin uzmanı olmalarını önerdi.

Girişimciliğin sadece yeni bir iş kurmak, iş yeri açmak anlamına gelmediğini vurgulayan Önder, “Hangi işi yaparsanız yapın o işi isteyin, o işi yaptığınızda da farkınızı ortaya koyun” diye konuştu. Gençlere iş hayatında duygusal zekanın rasyonel olmak kadar, hatta bazen daha fazla önemli olduğunu aktaran Önder, gençlere şu önerilerde bulundu:
“Ne olmak istiyorsanız, gelecekte kendinizi nerede görmek istiyorsanız sizin için hedef orasıdır. Ve bu hedef doğrultusunda uzmanlaşın. Her şeyi biraz bilebilirsiniz ama bir şeyi çok iyi bilin, uzmanı olun. Farkı yaratan siz olacaksınız. Bizim en büyük eksikliklerimizden biri uzmanlık. Haliyle problemin detayını bilmeden çözümlemeye çalışmak da bir sorun. Böyle durumlarda çözüm üretmeye çalışmak sizi başarıdan uzaklaştırır. Önemli olan detayları öğrenip buna göre çözüm üretmek. Ben 25 yıldır iklimlendirme sektöründeyim ve uzmanlaşmanın önemine inanıyorum. Sizler de geleceğin yöneticileri olacaksınız; size tavsiyem asla sahadan uzaklaşmayın. Sahadan uzak bir yönetici olursanız işinizi çok zor yönetirsiniz. Muhakkak bir ayağınız sahada olmalı, yoksa çözüm üretmeniz çok zor olur.”

DAIKIN CEO’SU HASAN ÖNDER SABANCI ÜNİVERSİTESİ IMIS’17 ETKİNLİĞİNDE GENÇLERLE BULUŞTUBu arada Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi’nde 2 gün süren etkinlikte verimli konferansların yanı sıra eğlenceli paylaşımlar da yapıldı. Daikin etkinlik sırasında gençlere yönelik bir Instagram yarışması düzenledi. Alanda çekilen fotoğraflarını Instagram’da #DaikinKampüste hashtag’i ve Daikin’in Instagram adresini mention’layarak paylaşan gençlere fotoğraflarını hediye verdi. Instagram üzerinden gün sonunda en çok beğeni alan 3 kişi, Daikin’den 3 Mini iPad kazandı.

Diğer Haberler

Web Tasarım IDS