Yenilik, büyümeyi getirir

DAIKIN ISITMA VE SOĞUTMA SİSTEMLERİ SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

Daikin, yenilikçi yaklaşımları sayesinde Thomson Reuters 2011, En İyi 100 Küresel Yenilikçi arasına girmiştir.

Thomson Reuters, Daikin Industries Ltd.'nin 2011 Yılı En İyi 100 Küresel Yenilikçi arasına girdiğini duyurdu. Bu ödül, küresel ölçekteki patent bilgilerinin objektif ve bilimsel bir şekilde analiz edilmesine dayalı olarak, yenilikçilik alanında lider kabul edilen şirketlere verilmektedir. Yenilikçilik anlamında lider kabul edilen bu şirketlerin ekonomik büyüme ve sürdürülebilir pazarlanabilirlik açısından da lider olduğunu vurgulayan bu rapor, Daikin'ın sürekli yeniliğe dayalı bir pazar lideri olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır. 

Yeniliğin ölçümü

En İyi 100 Küresel Yenilikçi raporunda, Thomson Reuters tarafından geliştirilen ve patent bilgilerinin dikkatli bir şekilde analiz edilmesiyle yenilik kriterlerini tarafsız ve bilimsel bir bakış açısıyla ölçen bir metodoloji kullanılmaktadır. Kriterler yalnızca alınan patent sayısıyla sınırlı değildir, aynı zamanda bu patentlerin tüm dünyaya, özellikle de ABD, Japonya, Avrupa ve Çin'e erişimi ve bu patentlerin diğer şirketler üzerindeki etkileri de dikkate alınmaktadır. Genel olarak, analizler son 3 yıl içerisinde gerçek yeniliğe (Daikin’ın durumu için yeni teknolojilere) katkısı olan patentler üzerine yoğunlaşmaktadır.

Yenilik, büyümeyi getirir

Thomson Reuters raporu ayrıca yenilik ile ekonomik büyüme arasında bir bağlantı kurmaktadır. En İyi 100 Küresel Yenilikçi aynı zamanda istihdam yaratma, gelir yaratma, ARGE yatırımları ve hisse senedi performansı açısından da dünya lideridir. Bu nedenle, bu şirketler büyük olasılıkla gelecek yıllarda pazar lideri olacak şirketlerdir. Özetle, Thomson Reuters yeniliğin, sürdürülebilir pazarlanabilirlik açısından anahtar rolü oynadığını savunur.

Daikin Industries Ltd.: yenilikçi fikirler ve lider teknolojiler

En İyi 100 Yenilikçi ödülü, Daikin'ın şirkete katkısı olabilecek yeniliklerin teşvik edilmesi ve ödüllendirilmesi yönündeki şirket içi programının ve başkalarının fikri mülkiyet haklarına saygı duyulması ve pazara en iyi ürünleri sürebilmek adına kendi yeniliklerinin önemli varlıklar olarak korunması için benimsediği etik değerlerinin önemini bir kez daha vurgulamıştır.  

 

Daikin Europe N.V. çok geniş konut tipi konfor çözümlerinin yanı sıra tamamı Daikin'ın sürekli olarak yenilikçi araştırma azminin bir sonucu olan endüstriyel soğutma, ısıtma ve dondurma uygulamaları pazarlamaktadır. (Büyük ticari binaların verimli şekilde ısıtılması ve soğutulması için endüstri standardı haline gelen VRV® teknolojisi ve konut ısıtma ve soğutma alanında mutlak verimlilik anlamına gelen Daikin Altherma havadan suya heat pump sistemleri şirketin önemli yenilikleri arasındadır.)

 

Thomson Reuters En İyi 100 Küresel Yenilikçi hakkında daha fazla bilgi için, www.top100innovators.com/top100 sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Daikin'ın konutlarda kullanım ve ticari ve endüstriyel kullanımlar için geliştirdiği yenilikçi ürünler hakkında daha fazla bilgiyi www.daikin.eu web sitesinde bulabilirsiniz. 

Diğer Haberler

Web Tasarım IDS