Daikin Türkiye, Global Trainee projesiyle bu yıl da genç yönetici adaylarını seçti.

DAIKIN ISITMA VE SOĞUTMA SİSTEMLERİ SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ


DAIKIN GLOBAL TRAINEE PROJESİNİN SONUÇLARI BELLİ OLDU

 

Daikin Türkiye, bu yıl da genç yönetici adaylarını seçti!

Daha ilk yılında Avrupa’dan iş teklifi alan yönetici adayları yetiştiren Daikin Global Trainee projesinin bu yılki sonuçları açıklandı. Daikin Global Trainee projesi ile gençlere benzersiz bir kariyer fırsatı sunan iklimlendirme devi, seçilen yönetici adaylarından ikisine bir yıl boyunca Daikin Avrupa’da, diğer ikisine de Daikin Türkiye’de hem eğitim hem de iş imkanı sunuyor.

Daikin Kariyer

Isıtma ve soğutma sektörünün önde gelen kuruluşu Daikin Türkiye, üniversiteden yeni mezun yönetici adaylarını iş hayatına kazandırmaya devam ediyor. Uluslararası arenada sahip olduğu gücü Türkiye’nin geleceğini temsil eden gençler için benzersiz bir kariyer fırsatına dönüştüren Daikin, Daikin Global Trainee projesinin bu yıl ikincisini gerçekleştirdi. Büyük ilgi gören Daikin Global Trainee programında geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 4 gence Daikin dünyasının kapılarını açtı. Yapılan değerlendirmelerin ardından projenin bu yılki kazananları Boğaziçi Üniversitesi’nden Funda İdil Tezcan, Boğaziçi Üniversitesi’nden Ömer Adışen, Sabancı Üniversitesi’nden Gökçen Sümer, Boğaziçi Üniversitesi’nden Melda Eren ve Galatasaray Üniversitesi’nden Miray Ece Emen oldu.

Daikin Global Trainee projesinin bu yılki seçmelerinin ardından 1 Ekim’de Daikin bünyesinde çalışmaya başlayacak olan yönetici adaylarından Funda İdil Tezcan ve Ömer Adışen, bir yıl boyunca Avrupa’da hem eğitim hem de iş olanağına sahip olacak. Gittikleri ülkede 3’er aylık rotasyonlarla farklı lokasyon ve departmanları tanıyacak olan gençler, kendilerine yardımcı olacak koçların ve İK danışmanlarının yönlendirmesiyle, pek çok eğitim alırken, birçok projede de görev alacak. Aynı program dahilinde Daikin Türkiye bünyesine katılacak olan yönetici adayları Gökçen Sümer veMiray Ece Emen de, bir yıllık süreçte 3’er aylık rotasyonlarla farklı departmanları tanıma şansı bulacak ve sonrasında profesyonel iş hayatına geçiş yapmış olacaklar.

DAHA İLK YILLARINDA TEKLİF ALDILAR

Mayıs ayında başlayan Global Trainee süreci dün gerçekleşen törenle sonuçlanırken, Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, “Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da onlarca gencimiz arasından seçim yapmakta oldukça zorlandık” dedi. Seçilen gençleri kutlayan Önder, şunları söyledi: “Hepsi birbirinden başarılı, pırıl pırıl gençlerimiz arasından 4 kişiyi daha Daikin bünyesine kazandırmaktan büyük bir onur duyuyoruz. Geçen yıl ilkini düzenlediğimiz Global Trainee projesi ile aramıza katılan 4 gencimiz, daha ilk yıllarında bizi gururlandırarak, doğru bir projeyi hayata geçirdiğimizi bize gösterdiler. Geçen yıl gerçekleşen Global Trainee sonucunda Daikin Europe’un merkezi Belçika’da eğitim ve çalışma fırsatı yakalayan gençlerimizden Sabancı Üniversitesi mezunu Gülnur Durak, Daikin Belçika Satış Departmanı’ndan, Bilkent Üniversitesi mezunu Mert Gönlüşen de Daikin Avusturya‘da Satış Planlama Departmanı’ndan iş teklifi aldı ve önümüzdeki yıl bu ülkelerde çalışıyor olacaklar. Geçen yıldan bu yana Daikin Türkiye bünyesinde çalışan Roza Sarı ve Muhammet Mehdi Taşyüz ise farklı departmanlarda edindikleri iş tecrübesi ile şirketimize sağladıkları fayda kadar, kendi kariyerleri açısından da önemli gelişmeler sağladılar. Bu yıl aramıza katılan gençlerimizin de geleceğin yöneticileri olarak çok önemli başarılara imza atacaklarına gönülden inanıyor ve başarılar diliyorum.”

Daikin Türkiye İK Müdürü Kerem Ozan da, bu proje ile geleceğin yöneticilerini, kariyerlerinin ilk basamaklarını çıkarken Daikin’in global vizyonu ile tanıştırmayı hedeflediklerini belirtirken, “Stratejik hedeflerimize ulaşmadaki başarımızın, çalışanlarımızın yetkinliklerine, kendilerini geliştirme ve katma değer yaratma isteklerine bağlı olduğu bilinciyle, insan kaynaklarımıza yönelik çalışmalarımıza önümüzdeki süreçte de devam edeceğiz” dedi.

DEĞERLENDİRME NASIL YAPILDI?

Mayıs ayından itibaren gençler, başvuru formları üzerinden Daikin Global Trainee’ye katılmaya başladı. Globalcv İK uzmanlarının Haziran ayında gerçekleştirdiği ön görüşmeler sonucunda, 15 yeni üniversite mezunu aday belirlendi. Daikin Avrupa, Daikin Türkiye ve iş dünyasının önde gelen yöneticilerinin yer aldığı jüri, bu adaylar ile tek tek mülakat gerçekleştirdi. Bu mülakatta, yönetici adayları eğitim geçmişi, İngilizce düzeyi, kendini ifade etme yeteneği, liderlik ve girişimcilik özelliği, geleceğe yönelik hedefleri ve bunu sergileme kabiliyeti ile sivil toplum kuruluşlarında görev alma becerisi ve hobileri ile kendilerini tanıtma fırsatı buldu. Jürinin değerlendirmesinin ardından Daikin Global Trainee projesinin bu yılki kazananları belirlendi.


Diğer Haberler

Web Tasarım IDS