Mimarlar Daikin ile hem İspanya´yı gezdi hem de iklimlendirme sistemlerini inceledi

DAIKIN ISITMA VE SOĞUTMA SİSTEMLERİ SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

 

Daikin Mimarları Barselona'da Ağırladı

 

Mimarlar Daikin ile hem İspanya’yı gezdi hem de iklimlendirme sistemlerini inceledi

 

İklimlendirme devi Daikin, çözüm ortaklarına yönelik bilgilendirme çalışmaları kapsamında, Türkiye’nin önde gelen mimarlarını İspanya’da ağırladı. Mimarlar, bu gezi sırasında Barselona mimarisinin yanı sıra iklimlendirme uygulamalarına ilişkin başarılı örnekleri inceleme fırsatı buldu.

 

Isıtma ve soğutma sektörünün önde gelen kuruluşlarından Daikin Türkiye,  sektörün önde gelen mimarlarını İspanya’da ağırladı. Daikin Türkiye Satış Danışmanlık Departman Müdürü Turgay Yay önderliğinde mimarisi ve doğal güzellikleri ile tanınan Barselona’yı gezen mimarlar, iklimlendirme uygulamalarını da yerinde  inceleyerek, uzmanlardan bilgi aldı.

 

Daikin’in sektördeki gelişmeleri çözüm ortakları ile paylaşmak amacıyla yürüttüğü bilgilendirme çalışmaları kapsamında 29 Eylül-01 Ekim 2013 tarihleri arasında gerçekleşen geziye, sektörün önde gelen mimarlık ofislerinden; Cafer Bozkurt, Tahsin Alpar, Lütfü Ünver, Dara Kırmızı-Toprak, iki design Mimarlık, MS Mimarlık, Megapol ile Bankasya firmalarının temsilcileri katıldı. 

 

Gezinin ilk günü HVAC (ısıtma, soğutma ve havalandırma) çözümleri, VRV IV sistemler, Convenipack, Altherma, Chiller uygulamaları hakkında bilgi alan katılımcılar, Leuven Üniversitesi’nden Prof. Hens ile de biraraya geldi. Prof. Hens, katılımcılara mimaride HVAC çözümlerinin insan faktörünü göz önüne alarak nasıl tasarlanabileceğini, son 50 yılda hem mimari hem de mekanik tasarımlardaki gelişmeleri anlattı.

 

Daikin Mimarları Barselona'da Ağırladı

 

Gezi sırasında Santa Porta Fira Oteli’nde uygulanan HVAC sistemlerini inceleme fırsatı bulan mimarlar, mekanik alanları ve odaları gezerek iklimlendirme sistemlerini yerinde inceledi. Odalarında VRV Heat Recovery sistemin, genel alanlar ve balo salonlarında merkezi sistemin, sıcak su üretiminde ise güneş enerjisinin tercih edildiği bu otelin HVAC  çözümlerini detaylı bir şekilde inceleyen mimarlar,  bol bol fotoğraf da çekti. Üç gün süren gezi sırasında şehir turu yaparak Barselona’yı gezme fırsatı bulan mimarlar, ünlü İspanyol mimar Gaudi’nin eserlerini de ziyaret ederek incelediler. Bu geziyi değerlendiren Daikin Türkiye Satış Danışmanlık Departman Müdürü Turgay Yay, “Konuklarımız bu geziden yararlı bilgilerle döndüklerini ve memnuniyetlerini bize ilettiler, biz de katılımları ve destekleri için kendilerine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

 

 

Diğer Haberler

Web Tasarım IDS