KITARO DÜNYA TURNESİ KAPSAMINDA TÜRKİYE´YE GELİYOR

DAIKIN ISITMA VE SOĞUTMA SİSTEMLERİ SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

Kitaro, Daikin sponsorluğunda ilk kez İstanbul’da! 

Kitaro, Daikin sponsorluğunda ilk kez İstanbul’da!

 

New Age ve Dünya müziğinin öncü isimlerinden Kitaro 36 kişilik dev orkestrası eşliğinde 4 Mart’ta Haliç Kongre Merkezi’nde! Japon iklimlendirme devi Daikin sponsorluğunda ilk kez İstanbul’a gelen Japon sanatçıya 36 kişilik dev bir orkestra eşlik edecek.

 

Etnik ve elektronik öğeleri bir araya getiren yenilikçi müziğiyle dünyanın dört bir yanında dinleyenleri felsefi ve derin yolculuklara çıkaran efsanevi müzisyen Kitaro, iklimlendirme sektörünün Japon devi Daikin’in ana sponsorluğunda ilk kez Türkiye’ye geliyor.  Altın Küre ve Grammy ödüllü sanatçı, uzun süre akıllardan çıkmayacak bir konser için 4 Mart akşamı Haliç Kongre Merkezi sahnesine konuk olacak. 

 

36 kişilik dev orkestra

 

Daikin ana sponsorluğunda Pozitif Live tarafından gerçekleşecek bu özel gecede, 30 yılı aşkın kariyeri boyunca müziğiyle milyonları peşinden sürükleyen Kitaro’ya 36 kişilik dev bir orkestra eşlik edecek.  16 keman, 4 viyola, 4 çello, 2 kontrbas, 2 flüt, 1 Klarnet, 1 obua, 2 Fransız Kornosu, 1 Trombon, 1 Fagot, 1 Trompet ve 1 Timpani’den oluşuyor.

 

Altın Küre ve Grammy ödüllü

 

Kitaro, bugün New-Age olarak tanıdığımız müzik türünün öncü isimleri arasında gösteriliyor. "İpek Yolu", "Cennet ve Dünya" ve "Soong Sisters" gibi filmler için bestelediği dramatik müziklerle dikkatleri üzerine çeken ve "The Light of the Spirit", "Kojiki" ve "Dream"  gibi stüdyo çalışmalarıyla efsaneleşen sanatçı, 30 yıllık kariyeri boyunca aralarında Golden Globe ve Grammy'nin de olduğu sayısız ödüle layık görüldü. Uluslararası bir ikona dönüşen besteci, her biri farklı felsefi 'deneyim' olarak tabir edilebilecek besteleri, dünyanın dört bir yanına Shinto felsefesinden aldığı sevgi, barış ve birlik mesajlarını göndermeye devam ediyor. 

 

Kapıların 17:00’da açılacağı konserin biletleri tüm Biletix gişeleri ve biletix.com’dan satışa sunuldu. Kitaro 2014 Senfonik Dünya Turnesi, Power Love’ın katkısıyla gerçekleşmektedir. Daha fazla bilgi için www.pozitiflive.com adresini takip edebilirsiniz.

 

Kitaro Hakkında:

Kitaro, 80'li yılların sonunda TRT'de de yayınlanan "İpek Yolu" belgeseline yaptığı müziklerle Türkiye'de de milyonların aklında yer etmeyi başardı.

 

Kitaro, 30 yılı aşkın kariyerine 20'den fazla stüdyo albümü, 6 canlı albüm, 14 soundtrack ve 40'dan fazla derleme albüm sığdırmıştır.

1993 yılında Cennet ve Cehennem filmi için Oliver Stone ile beraber çalıştı. Cennet ve Cehennem için bestelediği film müzikleri ile Golden Globe'a layık görüldü.

1987 ve 2013 yılları arasında Grammy ödüllerine "En iyi New Age Albümü" dalında 15 defa aday oldu.

2001 yılında yayınlanan "Thinking of you" albümüyle "En iyi New Age Albümü" Grammy'sine layık görüldü.

1987 yılında yayınlanan "The Light of the Spirit" albümünde efsanevi Rock grubu Greatful Dead'in davulcusu Mickey Hart ile beraber çalıştı. Kitaro bu çalışmayla büyük beğeni topladı. Bu albüm Kitaro'nun Japonya'dan Dünya'ya açılmasında büyük bi adım oldu.

Kitaro 1992 yılında bir başka çok başarılı müzikal birlikteliğe imza attı. Kitaro, Efsanevi Progressive Rock grubu Yes'in solisti Jon Anderson ile beraber çalışarak, yayınlandığı sene New Age listelerine en tepeden giriş yapan "Dream" kaydetti.

 

 

“Kitaro davetiyesi ve sürpriz hediyeler kazanmak için sosyal medya hesaplarımızı takipte kalın.”

  

Diğer Haberler

Web Tasarım IDS