Daikin Türkiye, Sakarya Teknokent´te ofis açtı.

DAIKIN ISITMA VE SOĞUTMA SİSTEMLERİ SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

İklimlendirme sektörünün öncü kuruluşlarından Daikin, Sakarya Teknokent’te ofis açtı. Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, Daikin‘in tüm dünyada inovatif çalışmaları ile tanınan mucit bir şirket olduğunu belirterek,  “Bu işbirliğinin hem Sakarya Üniversitesi hem Türkiye hem de Daikin’in Ar-Ge birikimine önemli katkıları olacağına inanıyorum” dedi.
 

Daikin Türkiye, Sakarya Teknokent’te ofis açtı.

İklimlendirme sektörünün yenilikçi ve lider kuruluşlarından Daikin Türkiye, Sakarya Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde bulunan Sakarya Teknokent’te bir Ar-Ge ofisi açtı. 

Faaliyetlerine resmen başlayan bu ofisin iklimlendirme sektörüne yönelik önemli çalışmalara imza atacağını belirten Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, konuyla ilgili olarak şu değerlendirmeyi yaptı: “Bu Ar-Ge ofisi tarafından hayata geçirilecek projelerin, iklimlendirme sektörünün gelişimine hız veren ve kullanıcıların hayatını kolaylaştırılan ürünlere dönüştürülmesi amaçlanıyor. İnanıyoruz ki, Sakarya Üniversitesi ile gerçekleştirdiğimiz bu işbirliği, Ar-Ge konusunda önemli adımlar atmamızı sağlayacak. İlk olarak ‘Alüminyum Eşanjör ve Kombi Geliştirme’ projemizi hayata geçirmek için, bu Ar-Ge merkezimizde yürütülecek çalışmalar; hem Sakarya Üniversitesi, hem Türkiye hem de Daikin’in Ar-Ge birikimine önemli katkılarda bulunacak.” 

Daikin Türkiye Ar-Ge Müdürü Serhan Kılıç ise, ülkemizde bir firmanın Teknokent’te yer alabilmesinin en önemli şartlarından birinin, devlet teşviğine değer bulunan bir projesi olması gerektiğine dikkat çekti. 

Daikin Türkiye’nin ‘Alüminyum Eşanjör ve Kombi Geliştirme’ projesinin, 2013 yılı sonunda yenilikçi bir proje olarak TÜBİTAK (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu) Ar-Ge Destekleme Programı kapsamında teşviğe uygun bulunduğunu hatırlatan Kılıç, “Bu projemizin hayata geçirilmesine tüm faaliyetlerimizi Sakarya Teknokent’te gerçekleştireceğiz. Hedefimizde, bu tür yenilikçi projelerin sayısını sürekli artırmak yer alıyor” diye konuştu.

Teknokentlerin; üniversiteler, araştırma kurumları ve sanayi kuruluşlarının aynı ortamlar içerisinde araştırma, geliştirme ve inovasyon çalışmalarını sürdürdükleri, birbirleri arasında bilgi ve teknoloji transferi gerçekleştirdikleri ve bu çalışmaların devletler tarafından teşvik edildiği özel statüye sahip bölgeler olduğunu vurgulayan Kılıç, “Bu açıdan Sakarya Teknokent’te faaliyete geçen ofisimiz bizim için özel bir önem taşıyor” dedi.

 

Teknokent_Sakarya_Universitesi_1

 

Diğer Haberler

Web Tasarım IDS