GLOBAL TRAINEE İLE BU YIL DA DAIKIN AİLESİ´NE 4 YÖNETİCİ ADAYI KATILDI

DAIKIN ISITMA VE SOĞUTMA SİSTEMLERİ SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

GLOBAL TRAINEE İLE BU YIL DA DAIKIN AİLESİ'NE 4 YÖNETİCİ ADAYI KATILDI

Global Trainee genç yönetici adaylarını iş hayatına kazandırmaya devam ediyor.

 

Başarılı gençleri geleceğin yönetici adayı olarak iş hayatına kazandırmak için düzenlenen Daikin Global Trainee ile bu yıl da, 4 yeni üniversite mezunu Daikin Ailesi’ne katıldı. “İlk İşiniz Pasaport Almak” sloganı ile bu yıl üçüncüsü gerçekleşen Daikin Global Trainee Projesi, seçilen yönetici adaylarından ikisine Daikin Europe’da, ikisine de Daikin Türkiye’de benzersiz bir kariyer fırsatı sunuyor.

 

Dünyanın önde gelen iklimlendirme kuruluşu Daikin, Türkiye’deki üniversitelerden mezun olmuş genç yetenekleri profesyonel hayata kazandırmak için yürüttüğü Global Trainee projesinin bu yıl 3’üncüsünü hayata geçirdi. İklimlendirme sektöründeki uluslararası gücünü gençler için benzersiz bir kariyer fırsatına dönüştüren Daikin Global Trainee ile, 4 başarılı üniversite mezunu daha Daikin Ailesi’ne katıldı.

 

GLOBAL TRAINEE İLE BU YIL DA DAIKIN AİLESİ'NE 4 YÖNETİCİ ADAYI KATILDI

 

"İlk İşiniz Pasaport Almak!" sloganı ile gençlere uluslararası deneyim edinme olanağı veren Daikin Global Trainee Projesi’nin bu yılki kazananları; Koç Üniversitesi ‘nden Osman Orkan Durmaz, Boğaziçi Üniversitesi’nden Merve Gökçe Serin, Koç Üniversitesi’nden Nalan Akalın ile Sabancı Üniversitesi’nden Çağla Ekin Soysal oldu. Yapılan uzun değerlendirmelerin ardından jüri karşısında kendilerini ifade etme başarısı gösteren bu 4 gencin, Daikin bünyesindeki kariyer yolculuğu başladı. Başarılı gençlerden Durmaz ve Serin Daikin Europe’da, Akalın ve Soysal da Daikin Türkiye’de geleceğin yöneticileri olarak iş hayatına atılacak. Bir yıl boyunca farklı departmanlarda hem eğitim alma hem de çalışma olanağı yakalayan başarılı gençler, Daikin Europe ve Daikin Türkiye bünyesinde yönetici adayı olarak çalışmaya devam edebilecek.

 

GLOBAL TRAINEE İLE BU YIL DA DAIKIN AİLESİ'NE 4 YÖNETİCİ ADAYI KATILDI

GENÇLERİMİZ ULUSLARARASI GÖREVLER ALACAK

 

Daikin Türkiye CEO’su ve Daikin Europe Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Önder, bu yıl üçüncüsü gerçekleşen Global Trainee Projesi’nin meyvelerini daha ilk yıldan itibaren almaya başladıklarını belirtirken, “Hepsi birbirinden başarılı gençlerimiz arasından 4 kişiyi daha Daikin bünyesine kazandırmaktan büyük bir onur duyuyoruz. Global Trainee Projesi ile Daikin Ailesî’ne katılan gençlerimizden 4’ü halen Daikin Europe’da, 4’ü de Daikin Türkiye bünyesinde çalışmaya devam ediyor. Global Trainee programı ile bir yıllığına Belçika’ya giden gençlerimiz, başka ülkelere transfer oldular. Bu da projemizin başarısını gösteriyor” dedi. Daikin’in değişik kademelerinde görevlendirmek üzere Türk gençlerine kapılarını açtığına dikkat çeken Önder, şu değerlendirmeyi yaptı: “Daikin, global yapılanması ile tüm çalışanlarına rotasyon imkanı veren bir kuruluş. Çalışanlarımız hem şirket içinde hem de farklı ülkelerde deneyim edinme şansına sahip. Daikin grup bünyesinde yeteneklerin ve bilginin transferine özel bir önem veriyor. Önümüzdeki dönemde hem Global Trainee hem de şirket içinde uyguladığımız programlar sayesinde, çok sayıda Türk genci Daikin’in faaliyet gösterdiği ülkelerde önemli görevler üstlenecektir.” 

 

GLOBAL TRAINEE İLE BU YIL DA DAIKIN AİLESİ'NE 4 YÖNETİCİ ADAYI KATILDI

DEĞERLENDİRME NASIL YAPILIYOR?

 

Her yıl 4 başarılı gence Daikin dünyasının kapılarını açan Daikin Global Trainee’ye  başvurular, şubat ayından itibaren başlıyor. Bu özel programa katılmak için www.daikinkariyer.com ve www.facebook.com/daikinturkiye internet adreslerinde yer alan formları doldurmak yeterli oluyor.  İlk değerlendirmeyi GlobalCV İK uzmanları yapıyor ve finalde jürinin karşısına çıkacak 12 ismi belirliyorlar. Haziran ayında yapılan jüri değerlendirmesinde ise, eğitim geçmişleriyle olduğu kadar liderlik ve girişimcilik özellikleri, geleceğe yönelik hedefleri ve bunu sergileme kabiliyetine sahip 4 başarılı genç Daikin bünyesindeki kariyer yolculuğu başlıyor.

 

DAIKIN GLOBAL TRAINEE 2014 JÜRİSİ

DAIKIN GLOBAL TRAINEE 2014 JÜRİSİ

 

Asaf Savaş Akat  - Ekonomist
Eyüp Can - Gazeteci/Radikal
Ertan Kırık - Genel Müdür/GlobalCv
Hasan Önder - CEO/Daikin Türkiye
Kerem Ozan - İK Müdürü/Daikin Türkiye
Serdar Erener - Reklamcı/Alemetifarika
Tuna Gülenç - Genel Müdür Yardımcısı/Daikin Türkiye
Uğur Gazanker - CEO/Doğa Koleji
Vahap Munyar - Gazeteci/Hürriyet 
Yusuf Karabulut - Genel Müdür /Dokuz Nokta Danışmanlık

 

Diğer Haberler

Web Tasarım IDS