DAIKIN TÜRKİYE AKADEMİ, MALTEPE´DE 3.900 METREKARELİK YENİ BİNASINA TAŞINDI

DAIKIN ISITMA VE SOĞUTMA SİSTEMLERİ SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

Eğitimde Daikin farkı iklimlendirme sektörüne güç katacak.

Eğitimde Daikin farkı iklimlendirme sektörüne güç katacak.

 

İklimlendirme sektöründe eğitimli ve nitelikli iş gücünün gelişimine destek olmayı bir sosyal sorumluluk olarak gören Daikin, tüm eğitim faaliyetlerini Daikin Türkiye Akademi ve Satış Sonrası Hizmetler Merkezi çatısı altında topladı. “Eğitimde Daikin farkını yaşatmak” hedefiyle yola çıkan Daikin Türkiye Akademi, Maltepe’deki merkezine taşınarak çalışmalarına hız verdi.

 

İklimlendirme sektörünün öncü ve yenilikçi markası Daikin, paydaş ve sektöre ait tüm eğitim faaliyetlerini Daikin Türkiye Akademi ile tek bir çatı altında topladı. Maltepe’deki 3.900 metrekarelik yeni merkezine taşınan Daikin Türkiye Akademi, “Eğitimde Daikin Farkını Yaşatmak” hedefiyle, eğitimlerini kurum içinden çıkararak daha geniş bir platforma taşıdı.

 

Daikin Türkiye CEO su Hasan ÖnderDaikin Türkiye Akademi’nin Maltepe’deki yeni eğitim merkezinin açılışı, 25 Haziran Çarşamba günü kurum ve sektör yetkililerinin katılımı ile gerçekleşti. Akademinin açılışını yapan Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, geçmişten bu yana kurum içinde süregelen eğitimleri daha kurumsal bir boyuta taşımayı amaçladıklarını vurguladı. Bunun için geçen yıl tüm eğitim faaliyetlerini Daikin Türkiye Akademi çatısı altında topladıklarını hatırlatan Önder, şunları söyledi: “Yola çıkarken hedefimizde ‘Eğitimde Daikin farkını yaşatmak’ vardı, bunun için Daikin Türkiye Akademi’nin sloganını da ‘Eğitim, gücümüz ve değerimizdir’ olarak belirledik. Aradan geçen bir yıllık süre; doğru yolda olduğumuzu ve Daikin Akademi’nin, tüm Daikin Ailesi’ni kucaklayan bir gelişim platformu olacağını bize gösterdi. İlk yılımızda kurum önceliklerimiz ve stratejimiz doğrultusunda, eğitimde Daikin farkını ortaya koyan çok önemli çalışmalara imza attık. Ulaştığımız sonuçlar gösterdi ki; Daikin Türkiye Akademi’nin kendine ait bir merkezde, eğitimlerinin kapsamını daha da genişleterek faaliyetlerini sürdürmesi gerekiyor. Böyle olunca biz de eğitime yönelik faaliyetlerimizi artırırken, hedeflerimizi de büyüttük.”

Yeni döneme ilişkin hedeflerini ise; “Eğitimde Daikin farkını daha geniş kitlelere ulaştırmak, kurum içinde elde ettiğimiz kazanımları tüm sektör ile paylaşmak” olarak belirlediklerini dile getiren Önder, sözlerine şöyle devam etti: “Bireysel gelişim eğitimlerimizin yanı sıra mesleki ve teknik eğitimlerimiz ile hem Daikin Türkiye’nin hem de iklimlendirme sektörünün ihtiyaçlarını karşılayacak bir model oluştururken, ilgili tüm platformlarda daha etkin ve öncü bir rol üstlenmeyi amaçlıyoruz. Bunun için Daikin Türkiye Akademi’yi Maltepe’deki yeni hizmet binasına taşıdık. Bu merkezi, e-eğitimden sınıf ve simülasyon eğitimlerine kadar sektörümüzün ihtiyacı olan tüm çalışmaları yürütecek şekilde yapılandırdık. Kurum felsefesinin temelinde, topluma değer katma misyonuna yer veren Daikin’i farklı kılan en temel özelliği; her şeyin merkezine insanı koyması ve çalışma prensiplerini bunun üzerine şekillendirmesidir. Daikin Türkiye Akademi de, bu doğrultuda çalışmalarına hız vererek sahip olduğu tüm bilgi ve deneyimi paylaşmayı ve en büyük değerimiz olan insan kaynaklarına yatırım yapmayı öncelik olarak belirlemiştir. Daikin Türkiye Akademi iş süreçlerinde ve kişisel gelişimde fark yaratacak eğitim ve gelişim programları ile şirketimize olduğu kadar sektörümüze ve içinde yaşadığımız topluma da değer katmaya devam edecektir.”

 

Daikin Türkiye Akademi Genel Koordinatörü Neslihan Yeşilyurt

Daikin Türkiye Akademi Genel Koordinatörü Neslihan Yeşilyurt ise, “Düşünebilen, araştıran ve üretebilen insanlar yetiştiren bir okul olma” misyonu ile eğitim çalışmalarına yön verdiklerini belirtirken, stratejik amaçlarını “Çalışanların şimdiki ve potansiyel gelişimlerini artırmak, sektörün insan gücü kalitesini artırmak, Daikin’in başarı hikayelerini organizasyonun her kademesine yayarak Daikin felsefesinin tanıtımına katkıda bulunmak” şeklinde özetledi. Daikin Türkiye Akademi’nin 3.900 metrekarelik alanda, satış sonrası hizmetlere ait ofisler,  6 teorik ve pratik eğitim salonu, 6 toplantı salonu ile 3 uygulama merkezinden oluşan çağdaş bir altyapıya kavuştuğunu vurgulayan Yeşilyurt, burada satış ve satış sonrası hizmet eğitimlerinden yabancı dil eğitimine, kişisel gelişim eğitimlerinden e-eğitime kadar geniş bir program ile hizmet verildiğini belirtti. 

 

Bugüne kadar 7.900 kişiye eğitim olanağı sunan Daikin Türkiye Akademi’nin 86.780 adam/saati bulan kişi başı eğitimleri ile Türkiye ortalamasının üzerine çıktığını ve daha ilk yılında kendi iç eğitmenlerini yetiştirdiğini, eğitimlerin yüzde 70’inin bu iç eğitmenler tarafından gerçekleştirildiğini belirten Yeşilyurt, şu bilgileri verdi: “İlk yılımızda çalışanlarımızdan bayilerimize kadar yetkinlik artırıcı etkin bir dizi eğitim programını devreye aldık. Daikin Global’in gücünden yararlanarak, Daikin Europe Akademi ile koordineli bir şekilde, e-öğrenme üzerinden paydaşlarımıza ve sektörümüzün hizmetine teknik eğitimler de sunmaktayız. Bunun yanı sıra üniversitelerimizin çok değerli öğretim üyeleri ve sektörümüzün önde gelen yöneticilerinin konuşmacı olarak katıldığı eğitim seminerleri düzenliyoruz. Tüm bu eğitim ve seminer çalışmalarımıza katılmak isteyenlerin www.daikinakademi.com adresi üzerinden kayıt formlarını doldurması yeterli oluyor.”

 

Diğer Haberler

Web Tasarım IDS