SEZONSAL VERİMLİLİĞİN ÖNCÜSÜ DAIKIN TEGORA SEASONAL SERİSİ KLİMALARI TANITTI

DAIKIN ISITMA VE SOĞUTMA SİSTEMLERİ SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

DAIKIN TEGORA SEASONAL SERİSİ KLİMALARI

Daikin, Tegora ile verimli ve konforlu bir yaz yaşatacak

Sezonsal verimlilik kriterlerine uygun ilk klimaları Türkiye’ye tanıtan marka olan Daikin, bu yaz da Tegora Seasonal Serisi Klimalar ile fark yaratacak. Daikin’in Hendek’teki Tesisleri’nde üretilen Tegora Serisi, farklı iklim ve ortam koşullarında yüksek enerji tasarrufu ve kullanım konforunu birlikte sunarak kullanıcılarına serin bir yaz yaşatacak.

Türkiye'de Ocak 2014 tarihinde uygulanmaya başlayan sezonsal verimlilik kriterlerini, AB ile eş zamanlı olarak Ocak 2013’ten bu yana uygulayan Daikin, ürün gamını genişletmeye devam ediyor. Kullanıcılarının farklı ihtiyaç ve beklentilerine geniş ürün gamı ile çözüm sunan Daikin, en yeni klima serisi olarak Tegora’yı satışa sundu. 

Enerji tasarrufu, konfor, maliyet avantajı ve estetik tasarımı bir arada sunan cihazları ile tanınan Daikin, Tegora Seasonal Serisi Klimalar ile kullanıcıların tüm beklentilerini karşılıyor. Avrupa’daki yeni sezonsal verimlilik enerji yönetmeliklerine göre geliştirilmiş yeni bir inverter klima serisi olan Tegora Seasonal, farklı iklim ve ortam koşullarında yüksek enerji tasarrufu ve kullanım konforunu düşük işletme maliyeti ile birlikte sunuyor.

Mevcut yönetmelik değerlerine göre daha kapsamlı ve gerçekçi sonuçlar ortaya koyan Sezonsal Verimlilik kriterlerine uygun olarak geliştirilen Tegora Seasonal Serisi Klimalar, 9.000-21.000 Btu/h aralığında sahip olduğu 4 farklı kapasite ile sezonsal soğutma ve ısıtma verimi A+ enerji sınıfına ulaşıyor. 

DAIKIN TEGORA SEASONAL SERİSİ KLİMALARI

ÜSTÜN VE BENZERSİZ ÖZELLİKLER

Tegora Seasonal klimalar, gerek enerji tasarrufunu gerekse kullanıcı konforunu arttırıcı özelliklerin yanı sıra konforlu Üfleme Modu(*) ile soğuk ya da sıcak havanın vücudu direkt etkilemesini önlemek için uygun kanat pozisyonu seçiyor. Tegora aynı zamanda gece siz uyurken vücut ısı ritmini takip eden bir ortam oluşturarak Rahat Uyku Modu(**) ile konforlu bir uyku ortamı sağlıyor. Turbo Modu ile 20 dakikalık bir sürede ortamın hızlı bir şekilde soğutulmasını ya da ısıtılmasını sağlayan Tegora, Ekonomi Modu ile güç tüketimini minimuma indirebiliyor. 22 dB(A)'den başlayan düşük ses seviyesi ve şık tasarımı ile her ortama uyum sağlayan Tegora ile günlük programlama yaparak yaşam alanlarınızda konforlu ve temiz bir hava oluşturmanız mümkün. Daikin'in Malezya, Çek Cumhuriyeti ve Türkiye’deki fabrikasında üretimini gerçekleştirdiği Tegora Seasonal Serisi Klimalar, yüksek enerji tasarrufu, düşük işletme maliyeti ve maksimum konfor ile kullanıcılarının iklimlendirme beklentilerini en üst düzeyde karşılıyor.

SEZONSAL VERİMLİLİK NEDİR?

A sınıfı, B sınıfı gibi enerji etiketlerinin enerji verimliliğini ifade etmekte yetersiz kalması nedeniyle geliştirilen Eco Dizayn Direktifi (ERP) uyarınca, Avrupa ülkeleri 2013 yılında Türkiye’de 01.01.2014 tarihinden itibaren ısıtma ve soğutma cihazlarının gerçek enerji verimliliğini ölçen Sezonsal Verimlilik kriterlerine geçti. Gerçek çevresel etkilerin dikkate alınmasını ve enerji tasarrufu performansının artırılmasını amaçlayan bu uygulama ile birlikte, klimalarda kullanılan “nominal verimlilik” yönteminin yerini “Sezonsal Verimlilik” alırken, nominal enerji verimliliğini gösteren A sınıfı, B sınıfı gibi enerji etiketlerinin yerini de Sezonsal Verimlilik etiketleri aldı.

Sezonsal Verimlilik kriterlerine göre yapılan ölçümler, cihazların gerçek hayatta kullanılan sıcaklık değerlerine eş değer enerji verimlilikleri belirleniyor.  Yani nominal verimlilik, bir klimanın nominal koşullarda ne kadar verimli çalıştığını gösterirken Sezonsal Verimlilik; bir klimanın tüm bir soğutma veya ısıtma sezonu boyunca ne kadar verimli çalıştığını net olarak ortaya koyuyor. Sezonsal Verimlilik kriterleri, cihazlarda enerji tasarrufunun artırılması ve ekolojik etkilerin azaltılmasına somut olarak katkı sağlayacak. Bu geçişle birlikte inverter olmayan cihazların kullanımı ileri dönemlerde azalarak bitecek.

Sezonsal verimlilik ile ilgili detaylı bilgi için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz.
http://www.sezonsalverimlilik.com

(*) FTXB25BV1 ve FTXB35BV1 model kodlu cihazlarda etkindir.
(**) FTXB50BV1 ve FTXB60BV1 model kodlu cihazlarda etkindir.

Diğer Haberler

Web Tasarım IDS